08/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
משתמטים מגיוס? לא בראש העין
מאת: אייל פיליפסבורן
בשבוע האחרון, צה''ל פרסם תחזית קודרת לגבי שיעור המתגייסים. בתוך עשור, קובע צה''ל, מספר הצעירים הכשרים לשירות שיבחרו לא לשרת יעלה על מספרם של אלו- שכן. עם זאת, שחיקתו של השירות הצבאי לא חלחלה לראש העין.
דובר צה"ל פרסם השבוע את אחוז המתגייסים לפי יישובים ראש העין ממוקמת במקום התשיעי ברשימת הערים בעלות שיעור המתגייסים הגבוה ביותר. העיר מתגאה באחוז מרשים של 87.4% מכלל אלו החייבים בשירות. נתון מרשים נוסף הוא אחוז הקצינות בקרב המתגייסות בראש העין. 15.4% מהנשים שהתגייסו לצה"ל, משרתות כקצינות. מקום שלישי מבין היישובים בישראל, אחרי מודיעין וגבעת שמואל. אחוז החיילים תושבי ראש העין המשרתים כקצינים עומד על 8.1%.
במקום הראשון בשיעור המתגייסים עומדת מודיעין-מכבים-רעות עם שיעור מתגייסים של 92.4%. אחריה בסדר יורד: נס ציונה, הוד השרון, אריאל, קרית מוצקין, קרית שמונה, יהוד, יוקנעם וכאמור- ראש העין. את הרשימה סוגרות הערים בני ברק ובית"ר עלית עם גיוס של 12.6% ו-12% (בהתאמה) מכלל החייבים בגיוס.
בשיעור המתגייסים ליחידות קרביות, ראש עין מסתפקת במקום 20. 45.7% מהמתגייסים בעיר, בוחרים בשירות קרבי. לשם השוואה, 36.5% מהמתגייסים בתל אביב בוחרים ביחידות קרביות. במודיעין-מכבים-רעות, שיעור זה עומד על כ-שני שליש (66.7%). ראש העין מגיעה למקום דומה גם בקרב גיוס הנשים תושבות העיר. ע"פ נתוני דובר צה"ל, שתיים מכל חמש נשים תושבות ראש העין החייבות בגיוס, אינן משרתות בצה"ל.
צה"ל מייחס מספר גורמים לירידה בשיעור המתגייסים: גידול בשיעור האוכלוסייה החרדית, ירידה במספר העולים לישראל וכד'. השחיקה הגדולה ביותר חלה בטירת הכרמל ורחובות שירדו בשנה האחרונה בעשר ו-שש מקומות, בהתאמה.
 
הצילומים: תמונות אילוסטרציה
תאריך: 24/11/2011
גיליון: 812
עמוד: 22
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il