18/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 338 תוצאות התואמות את החיפוש
קודם כל מחנך- אחר כך, מפקד
מאת: אייל פיליפסבורן
זמנים משתנים. אני זכרתי את לשכות סגני האלופים כחדרים אפרוריים. ארונות ממתכת דקה עמוסים בשורות ארוכות של קלסרים מוארים בתאורת פלואורסנט.
הלשכה של סא"ל יובל שילה, מנהל בסמ"ח (בית ספר ללימודי המחשב) מותאמת לעידן מודרני יותר. המשרד קרוב יותר למשרד באזרחות והאזרחות קרובה יותר עבור סא"ל יובל שילה מאי פעם. בימים אלו, הוא מסיים את שירותו הצבאי ומתלבט בין השתלבות בעולם ה-IT (ראשי תיבות באנגלית של טכנולוגיית מידע) ובין-עולם החינוך.
יובל שילה משלים בימים אלו עשרים וחמש שנות שירות. "הפנטזיה שלי הייתה להיות לוחם" הוא נזכר. פציעה בעת אימוני קפיצה לרוחק שינתה את הפרופיל ואת התוכניות שלו ויובל שילה, אז טוראי מכשונת יד אליהו בתל אביב, מצא את עצמו בשנת 86' ב-ממר"ם.
ב-99' עבר סא"ל שילה מגבעתיים לראש העין. סא"ל שילה עבר לשכונה הצבאית, נווה אפק זמן קצר לאחר הולדת בנו. "ראיתי את ראש העין בעיקר בלילות" הוא מודה ומסגיר את המחויבות האדירה שהתפקיד דרש ממנו. הערך המוסף של ראש העין הוא עבורו בראש ובראשונה- אנשים. הוא מעריך את החומר האנושי בעיר ורואה בו כנכס העיקרי שלה.
אנשים הפכו למשאב העיקרי של סא"ל יובל שילה כשהתמנה למפקד בה"ד (בסיס הדרכה) 7. בה"ד 7 ממוקם ליד בית החולים אסף הרופא ומהווה את בסיס ההדרכה הגדול ביותר בצה"ל. ההישג החברתי הגדול ביותר של שילה הוא חברתי לא פחות משהוא צבאי. בשיתוף עם חיל האוויר, אסף שילה אל המסגרת הצבאית בשלושת השנים האחרונות מאתיים וחמישים חרדים שבאותו זמן סווגו כתלמידי ישיבה שתורתם היא אומנותם. "התמודדנו עם אוכלוסייה שאינה יודעת אנגלית ולא נחשפה לעולם המחשוב" הוא מוסיף. הפרוייקט נחל הצלחה אדירה. חרדים שעמדו לבלות את חייהם בישיבות, מסיימים בימים אלו ארבע וחצי שנות שירות ויוצאים לאזרחות עם מקצוע מבוקש שיסייע להן להתבסס כלכלית בשוק האזרחי. בשנת 2012, השנה בה סא"ל שילה ימצא את עצמו באזרחות, כבר ייקלטו 250 חרדים למסלול לימודי המחשב בצה"ל.
"ראינו את זה כאינטרס צבאי וגם לאומי" מציין שילה. פרויקט יובלים (יובל שילה מבהיר שהפרויקט אינו על שמו). קולט אנשי פריפריה כולל יוצאי אתיופיה. ההצלחה של הפרוייקט גבוהה למדי בתחום קליטת אנשי פריפריה אבל נכון להיום מספר יוצאי אתיופיה הלומדים בתחום המחשוב עומד על חייל אחד.

"יש מקום לשיפור" יובל שילה מוסיף.

לשאלה בדבר השילוב בין המקצועיות לערכיות בצה"ל, מצטט סא"ל שילה ממסמך סיכום התפקיד שכתב "האתגר המרכזי שרשמתי לעצמי היה החינוך וכבוד האדם באשר הוא אדם, טוראי כרמטכ"ל, חינוך לערכים, למשמעת עצמית, לציונות..כל אלו היוו נדבך מרכזי וחשוב אותו ניסיתי להטמיע."
אי אפשר שלא להבחין בזיק בעיניו של שילה כשהוא מדבר על נושאי חינוך. תפקידו הראשון של מפקד הוא לחנך. המוטו של שילה הוא להקנות ערכיות ועליה, להתאים את הרקע המקצועי.
שילה הוא הראשון להודות שהטכנולוגיה אינה מחליפה לגמרי את הנוכחות בשטח וחשוב מכך- אינה מחליפה את מערכת הערכים שמשרתת את צה"ל בשדה הקרב. לנו נותר רק לקוות שצה"ל העתידי ימשיך לזכור שכוחו אינו רק בסך הכלים הטכנולוגיים שברשותו אלא בעיקר- בעוצמת הערכיות שלו.
 
בתמונה: סא"ל יובל שילה. צילום באדיבות דובר צה"ל.
תאריך: 24/11/2011
גיליון: 812
עמוד: 18
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il