07/09/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 130 תוצאות התואמות את החיפוש
משולחנה של דוברת עיריית ראש העין-גליון 812
מאת: לי ליבר
העיר המוזיקלית ראש-העין, ערכה ערב מחווה לפזמונאי שייקה פייקוב כחלק מפעילויותיה לשימור הזמר העברי

בשנים האחרונות החלה העיר ראש-העין להעלות על נס את היוצרים בשירה העברית, במסגרת פרויקט שימור הזמר העברי "שירים הם חברים", בהפקת שוקי שצוב, יועץ ראש העיר לתרבות.
במסגרת הפרויקט נערכו ערבי הוקרה ליוצרים ישראליים ביניהם: נורית הירש, יורם טהרלב, דודו ברק, אפי נצר, דן אלמגור ועוד. ביום חמישי האחרון, התקיים ערב הוקרה ליוצר והמלחין שייקה פייקוב, בהשתתפותו ובהשתתפות אמנים שהפתיעו את המלחין, כמו צמד רעים, אילנה אביטל, אדם, רוני גינוסר, דוד זכאי, ששי קשת, אפרוחי ראש העין, נורית מליס ודניאל פו'זנסקי תושבי העיר.
יורם רותם, עורך המוזיקה בגל"צ, הנחה את הערב ושילב אנקדוטות מחיי היוצר, בעושר תרבותי שהפתיע את הקהל ואת פייקוב עצמו. ראש העיר משה סיני, הפתיע את רותם, באיחולי יום הולדת 50 שמח, ואף בירך ביידיש- את ששי קשת לרגל מינויו כמנכ"ל התיאטרון האידי.
שייקה פייקוב: "כעיר מוזיקלית, אתם קהל מיוחד ואיכותי. מדהים להיות כאן הערב, אני נרגש עד עמקי נשמתי" ולנכחותו של הרמטכ"ל בערב התייחס: "הסתכלתי על הפנים של בני גנץ, הרמטכ"ל, וראיתי את הפנים היפות של ארץ ישראל"
ערבי שירים הם חברים מתקיימים בראש-העין זו השנה השישית, ביוזמת ראש העיר משה סיני, כחלק מהחזון העירוני, שכן ראש העין מובילה בתחומי המוזיקה ברמה הארצית והבינלאומית. ראש העיר, משה סיני, מוביל מזה מספר שנים את מודל ה"עיר מוזיקלית" מתוך אמונה כי מוזיקה היא שפה בינלאומית המחברת בין אנשים, קהילות ועדות: " אני מאמין כי המוזיקה היא גשר המחבר בין עמים, בין דתות ובין עדות, ולכן דאגנו שנושא המוזיקה ייכנס לכל תחומי החיים בעיר, אם במוסדות החינוך בעיר: מרבית הילדים לומדים במסגרת בתי הספר וגני הילדים לנגן בכלי אחד או יותר, במימון העירייה, אם בבניית כיכרות עם מונומנטים מוזיקליים, ואם בשילוב אמנים מקומיים בהופעות ואירועים עירוניים, ועוד.
בתמונות: ראש העיר משה סיני עם הזמרים ועם שייקה פייקוב [צילום: רות רזגור]
תאריך: 24/11/2011
גיליון: 812
עמוד: 24
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il