08/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
המרכז המסחרי בראש העין: ארנונה על שום מה?
מאת: יהורם אלוני
בעלי העסקים במרכז המסחרי מצטרפים לבעלי העסקים בפארק 'אפק' נגד העלאת הארנונה ''העירייה לא סופרת אותנו'' אומרים בעלי העסקים.
ההחלטה של מליאת מועצת העירייה משבוע שעבר על העלאת הארנונה לעסקים ב- 4% מעוררת כעס רב לא רק בקרב בעלי העסקים באזור התעשייה בפארק 'אפק' אלא גם בקרב בעלי העסקים במרכז המסחרי ברחוב שבזי בעיר.
בשיחה שקיימנו השבוע עם בעלי העסקים עולה כי ישנה התמרמרות רבה בקרב בעלי העסקים במרכז המסחרי ברחוב שבזי שטוענים "שהעירייה לא סופרת אותם" כהגדרתם בכל מה שקשור להעלאת הארנונה. לדבריהם "האגרה שמשלמים על הארנונה אינה מצדיקה את מה שהם מקבלים בתמורה מהעירייה". לטענתם, מנכ"לית העירייה אירית נתן יחד עם מנהלת אגף שפ"ע ליזי אורן, ערכו סיור לפני מספר חודשים במרכז המסחרי עם יו"ר ועד הסוחרים משה בן טובים והבטיחו לתקן את כל הליקויים במרכז המסחרי וזאת בעקבות מכתבם לראש העירייה משה סיני על כך שהמרכז המסחרי זקוק לשדרוג. כעת אומרים בעלי העסקים "לא רק שלא מימשו את הבטחותיהם אלא עוד מעלים את הארנונה. ארנונה על שום מה"? שואלים הסוחרים. בעלי העסקים במרכז המסחרי מביעים את אכזבתם מההזנחה הקיימת במרכז המסחרי. לדברי בעלי העסקים איתם שוחחנו השבוע, ישנם מספר ליקויים במרכז המסחרי שהעירייה לא מטפלת בהם למרות פניות חוזרות ונשנות. המדובר בתאורה לקויה, תחזוקת המזרקה שלא טופלה מזה שנים רבות, מדרכות שבורות, חוטי חשמל חשופים ועוד. לדברי בעלי העסקים "המקום הפך לאחרונה למפגע תברואתי. זהו המקום המרכזי של העיר ומן הראוי שיהיה נקי" אומרים בעלי העסקים ומבקשים מכל הגורמים המוסמכים בעירייה להביא לשדרוג המרכז המסחרי.
יו"ר ועד הסוחרים במרכז המסחרי חבר המועצה משה בן טובים שלא היה שותף להחלטה להעלאת הארנונה לעסקים, מסר לנו בתגובה: "בהקשר לשיפוץ ושידרוג מרכז המסחרי נאמר לי כי העירייה עדיין לא קיבלה את התקציב עבור שדרוג המרכז המסחרי ולכן העבודה מתעכבת. לגבי טענתם של בעלי העסקים בנושא העלאת הארנונה אני אביא את הנושא בפני ראש העירייה משה סיני במטרה לסייע ככל שניתן לבעלי העסקים במרכז המסחרי".
מהעירייה נמסר בתגובה: "מועצת העירייה, שהחליטה שלא להעלות את הארנונה למגורים בראש-העין, הסתפקה רק באישור מינימאלי של תוספת ארנונה לעסקים בשיעור של כ: 4%, שכן הארנונה לעסקים בעיר הינה מהנמוכות בארץ, כמפורט בטבלה בהמשך. בכל שנות קיומה של העיר, הארנונה ששולמה בראש העין למשרדים, עסקים ותעשייה הייתה זולה מאוד, בהשוואה לערים אחרות. מכוון שהרשות מודעת למצוקות בעלי העסקים – הרשות איננה מעלה את הארנונה לעסקים בצורה משמעותית כמו ברשויות אחרות".
תאריך: 01/12/2011
גיליון: 813
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il