09/09/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 97 תוצאות התואמות את החיפוש
טיפול שורש למערך ההגנה האזרחית
מאת: אבי חימי-עורך דין
האסון הטרגי שפקד את הר הכרמל הותיר אחריו מדינה שלמה שרויה באבל עמוק.

בראש וראשונה, על אובדן חייהם של עשרות מבנינו ובנותינו, שקיפדו חייהם בעת שסייעו להצלתם של אחרים מן התופת, אך גם על חורבנם של יישובים שהיו פנינות חמד בלב היער ואפילו על השחתתו של הנוף הירוק במדינה בעלת יערות מועטים. ותחושת האבל מתעצמת לבלי הכר כשהיא מתערבבת בטעמם המר של האכזבה והכעס על אסון שיכול היה להימנע אלמלא ההזנחה רבת השנים שהתירה לאש לעשות בהר כבשלה.

עם שוך הלהבות התגברו הקריאות להקמת ועדת חקירה ממלכתית ולפיטוריהם/התפטרותם של אישי ציבור כאלה ואחרים. לדעתי אין בכך כל טעם. שהרי לא יכולה להיות מחלוקת שהממשלה, והממשלות שקדמו לה, כשלו כשלון חרוץ בניהול מערך שירותי הכבאות במדינה. בשביל זה לא צריך ועדת חקירה. הועדה היחידה שצריך להקים היא ועדה להבראת שירותי הכבאות, כזו שתתכנן, וחשוב מכך תיישם, ובהקדם, תוכנית פעולה שתיתן מענה ראוי לשריפות שבדרך.

הפיתרון לא טמון במטוסים, זהו פיתרון פופוליסטי. שריפה, בכל מישור, צריך לכבות כשהיא קטנה. כשכושלים במשימה זו אין אף מדינה בעולם שיהיו לה די מטוסים כדי לכבות את השריפה לבדה. נראה לי שבמדינה קטנת ממדים, כמו שלנו, לא יכולה להיות הצדקה לשריפה שלא ניתן יהיה להגיע אליה ולהשתלט עליה בטרם תתפשט למימדי ענק. לכן דרושה השקעה רצינית בתוספת כוח אדם - כך שלא יהיו תחנות כיבוי שאינן מאוישות די הצורך - ברכישת מערך רכבי כיבוי - כאלו שאינם בני 30 שנה ויותר ושיש ביכולתם גם לטפס אל רומו של הר - ובדאגה לקיומם של חומרי כיבוי לאורך כל השנה, גם בקיצו של הקיץ.

באותה הזדמנות הממשלה חייבת לערוך טיפול שורש בכל מערך ההגנה האזרחית ולא לנהוג, כפי שלצערנו ממשלות ישראל נוטות לעשות, בטיפול רק באותן סוגיות בהן נחשפה ערוותה. מדינת ישראל אמנם מוקפת אויבים ולמודת מלחמות - ועל כן ישנה השקעה רבה במערכת הביטחון - אך מנגד בורכנו במיעוט של אסונות טבע אפשריים ואיננו צריכים לחשוש מהוריקנים, טורנדואים, צונאמים וכיו"ב ועל כן על הממשלה לדאוג למתן הגנה מקסימאלית מפני מנעד האסונות המסתברים, כגון רעידות אדמה, למען לא נתעורר באיזה בוקר לעשרות אלפי חללים שדמיהם יזעקו מן האדמה.

אני מבקש לבטא את תנחומיי למשפחות הסוהרים, השוטרים והכבאים שנפצעו וקיפחו את חייהם, להביע את הערכתי למאמצים העילאיים שעשו הכבאים והשוטרים ימים כלילות ולומר תודה למדינות העולם, מקרוב ומרחוק, שמיהרו להושיט לנו יד.

אבי חימי

Himi_law@netvision.net.il

תאריך: 09/12/2010
גיליון: 764
עמוד: 4
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il