30/08/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 97 תוצאות התואמות את החיפוש
גשר מוגרבי- יסודות רעועים יצוקים בותרנות
מאת: אבי חימי עורך דין
השבוע נסגר ''גשר המוגרבים'' המוביל ל''שער המוגרבים'', שהוא השער היחידי, משערי הר הבית, דרכו מותרת כניסתם של מבקרים לא מוסלמים, יהודים ולא יהודים כאחד, אשר משמש גם את כוחות הביטחון במצבי חירום.
גשר העץ הדליק והרעוע, שנסגר לאור היותו בסכנת קריסה, הוקם כתחליף זמני ל"מעלה המוגרבים", סוללת עפר שהוקמה על-ידי ישראל עוד בשנת 1967 ואשר קרסה בשל פגעי מזג האוויר בשנת 2004.
מאז הקמתו של הגשר הזמני מדינת ישראל לא החליפה אותו בגשר קבוע, וזאת לאורו של לחץ בינלאומי, בעיקר מצד ירדן, אשר לווה בטענות שונות ומשונות לפיהן הקמת הגשר תסכן את יציבות המסגדים בהר הבית וזאת כחלק מניסיון מתמשך "לייהד" את ירושלים.
עם כל הכבוד, לא ירדתי לסוף דעתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אשר נכנע בסוף החודש שעבר לאיומים הירדנים והורה שלא להרוס את הגשר הישן ולהתחיל בהקמת הגשר החדש, על אף שהוחלט על ההקמה עוד בשנת 2005 ועל אף שכל תכניות הבינוי אושרו כחוק ועומדות בקריטריונים של המשפט הישראלי ושל המשפט הבינלאומי - והדברים אינם מכוונים אך רק לנתניהו אלא גם לממשלת אריאל שרון וממשלת אהוד אולמרט.
לדעתי חייבים לעשות סוף פסוק לפרשת גשר המוגרבים ולהקים גשר חדש לאלתר.
האזור שעליו עתיד להיבנות הגשר הוא חלק מאזור רחבת הכותל המערבי המקודש לנו מזה אלפיים שנה וההקמה לא כרוכה בשום פעילות בניה ברחבת הר הבית. כך גם אין כל יסוד להסתה המוסלמית וברור לכל שהקמת הגשר החדש אינה מסכנת את מסגדי הר הבית המרוחקים עשרות רבות של מטרים – הדבר אף נקבע בדו"ח רשמי של האו"ם.
על אף רצונה המבורך של מדינת ישראל להעלות את קרנה של ירדן בכל הנוגע לשליטה בהר הבית - בניסיון לדחוק את רגליהם של ארגונים מוסלמיים קיצוניים - אין כל מקום להיכנע לאיומיה, שהרי אמנם הניהול הפנימי-דתי של הר הבית הופקד בידי הוואקף המוסלמי, אבל האחריות על ביטחון הציבור ומעטפת המתחם נותרה ועודנה בידי מדינת ישראל.
בימים כמו אלה נראה לי שהפכנו ותרנים יתר על המידה ואי אפשר שלא להתגעגע למנהיגים כמו מנחם בגין ז"ל, אשר ביוזמתו (בהיותו שר בממשלת לוי אשכול ז"ל) נלקחו מפתחות שער המוגרבי מידי הוואקף אך ורק משום שאזרחי ישראל היהודים נדרשו לשלם דמי כניסה - שזה כאין וכאפס לעומת המצב כיום בו יהודים אינם יכולים להיכנס לרחבת הר הבית. נקודה.
שלכם
אבי חימי
Himi_law@netvision.net.il
תאריך: 15/12/2011
גיליון: 815
עמוד: 4
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il