08/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
העירייה הפרה את ההסכם
מאת: יהורם אלוני
מתפללי בית הכנסת 'אהבת השלום' ברחוב מלאכי בעיר שבשכונת רמב''ם טוענים כי העירייה הפרה את ההסכם איתם ובנתה שני בתי כנסת בתחומה.
שמח בשכונת רמב"ם בעיר. מתפללי בית הכנסת 'אהבת השלום' שברחוב מלאכי התכנסו השבוע בכדי להקים קול זעקה על מה שהם מגדירים 'הפרת הסכם' של העירייה בכל מה שנוגע לבנייתם של בתי הכנסת החדשים הנבנים בצפיפות סמוך לבית הכנסת הוותיק 'אהבת השלום'. לטענת מתפללי בית הכנסת שהדגישו בדבריהם כי הם אינם מתנגדים חלילה לבנייתם של בתי הכנסת אלא שהבנייה הייתה צריכה להיבנות הרחק מבתי הכנסת הקיימים, "העירייה הבטיחה לא לבנות את בתי הכנסת החדשים סמוך לבתי הכנסת הקיימים על מנת לא להביא לצפיפות אשר תגרום לחסימת כניסת אויר" אומרים המתפללים בכנס שהתקיים השבוע שבו השתתפו גם תושבי השכונה המתגוררים ברחובות הסמוכים 'גלוסקא', מלאכי' ו'התנאים' והביעו את מחאתם נגד העירייה. לדברי התושבים "במקום ישנן חמישה בתי כנסת ומדוע העירייה לא לוקחת בחשבון את מצוקתם שכן מדובר ברחוב צפוף וישנה מצוקת חנייה. אז מדוע העירייה בונה עוד שני בתי כנסת בנוסף לשלושה הקיימים בו."
על בניית בתי הכנסת בשכונה כזכור הוחלט כבר לפני כשנה בישיבת המליאה במסגרת חילופי מקומות שכן בתי הכנסת הישנים שכנו בעבר במתחם המע"ר ברחובות 'העצמאות' ורחוב 'גלוסקא' והיה צורך לפנותם עקב הבנייה במתחם המע"ר ועפ"י ההסכם שנחתם לפני כ- 10 שנים בין העירייה ובין חברת הבנייה הבונה במתחם המע"ר. 
המתפללים קוראים לעירייה ולגורמים המוסמכיםלעשות הכול על מנת למזער את מצוקת התושבים בטרם יחליטו לפנות לבית המשפט, דבר העלול להסב לעירייה נזק כספי ותדמיתי.

מהעירייה נמסר בתגובה: "באזור נבנים שני בתי כנסת חדשים, בשטח הציבורי השייך לעירייה ובהתאם להיתר הבנייה שניתן לנושא. לנושא הצפיפות, השטח הציבורי הקיים באזור מאפשר בנייה של מספר בתי כנסת, לרווחת תושבי העיר. יש לציין כי לא הייתה שום הבטחה מצד העירייה, אדרבא, העירייה גאה בכך שהיא מסדירה בתי כנסת ראויים וחדשים לתושבי בעיר."

תאריך: 15/12/2011
גיליון: 815
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il