01/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1215 תוצאות התואמות את החיפוש
קולות המואזין של כפר קאסם הגיעו עד לסין
מאת: יהורם אלוני
הטלוויזיה הסינית הגיעה לראש העין ושמעה הסבר על מצוקתם של תושבי העיר בגין רעש המואזין מכפר קאסם
הסאגה של רעש המואזין בכפר קאסם אינו יורד מסדר היום הציבורי בראש העין בפרט ובארץ בכלל. בעקבות הצעת "חוק המסגדים" שהועלתה השבוע בכנסת ויצרה הד עולמי, הגיעה הטלוויזיה הסינית לראש העין וערכה ראיון מקיף עם סגן ראש העירייה רזיאל אחרק יו"ר אגף ההנדסה והספורט.
כפי שכבר פורסם, רזיאל פנה כבר לפני כשנה במכתב לראש עיריית כפר קאסם נאדר סרסור וביקש ממנו לפעול לפתרון בעיית מטרדי הרעש הבוקעים ממערכת הכריזה של המואזין בכפר קאסם. "אני פונה אליך בבקשה, בהמשך לבקשתם של תושבי עירי, כנציג ציבור אל נציג ציבור אנו מייצגים ציבוריים שרוצים לחיות באחווה ושלום מה גם שאנו חיים בשכנות טובה וכבר נאמר "טוב שכן טוב מאח רחוק" בנימה זו אני מבקש, אנא הגבל את גובה הווליום של מערכת הכריזה לזו של אדם בוגר". במהלך הראיון לטלוויזיה הממלכתית הסינית, הסביר רזיאל לכתב כי החוק במדינת ישראל אוסר השמעת רעשים החל מהשעה 11 בלילה ועד השעה 6 בבוקר "החוק הוא שווה לכולם ליהודים, מוסלמים ונוצרים" אמר רזיאל. לשאלת הכתב שהרי מדובר במסורת ארוכת שנים, ענה רזיאל כי "מתחילת קיום האיסלם ועד לפני כ- 40 שנה, לא היו רמקולים בצריחי המסגדים. וגם במהלך השנים שבו השתמשו ברמקולים לא הייתה כזו עוצמה של רעש כפי שהיום ויתרה מכך אומר רזיאל, "המסורת היא ללא רמקולים כלל". רזיאל סיפר לכתב הטלוויזיה כי תושבים שנפגעו כתוצאה מעוצמת רעש המואזין פנו לעו"ד להגיש תביעה לבית המשפט. על הטענה שמדובר ב"חופש הדת" אמר רזיאל כי "טענת חופש הדת היא טובה ומקובלת כל זמן שהחופש זה אינו סותר את ערכי וחוקי המדינה כיום". בסיום הראיון אמר רזיאל לכתב הטלוויזיה הסינית "יש לנו אבא אחד היושב במרומים. לא ראיתי אבא שרוצה שהילדים יריבו ויפגעו אחד בשני בשביל לזכות באהבתו. עלינו לדעת כי ה' רוצה שנאהב אותו איש איש בדרכו מבלי לפגוע אח באחיו". לאחר מכן יצאה המשלחת לסיור במקום על מנת לראות ולחוש את הקירבה והטווחים הקצרים בין רמקולי המואזין לעיר ראש העין. רזיאל אמר ל'אינדקס אובייקטיבי' כי "התכתבויות הרבות עד כה לא הובילו לשום פתרון, ואנו מצפים מעיריית כפר קאסם להפעיל את מלוא סמכותם בנדון".
צריך לציין כי לאחרונה הנושא עלה רבות על סדר היום הציבורי ואף הוצעו מספר פתרונות מעשיים לבעיה כגון: הטיית כיוון הרמקולים, הפחתת עוצמת הדציבלים והצבת קונכייה אקוסטית סביב הרמקולים. נכון להיום מטרדי הרעש נמשכים עד היום.
 
בתמונה: רזיאל אחרק ונציג הטלוויזיה הסינית
תאריך: 15/12/2011
גיליון: 815
עמוד: 8
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il