08/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
חשמל כשר
מאת: יהורם אלוני
דן דוידיאן, תושב העיר מהנדס פרויקט ''חשמל כשר'' במכון המדעי- טכנולוגי להלכה, מביט מהצד על הסערה שחוללה הצעת החוק ''החשמל הכשר'' שביקשה להכפיף את ייצור החשמל לפיקוחה של הרבנות הראשית.
דן דוידיאן, תושב העיר מהנדס פרויקט "חשמל כשר" במכון המדעי- טכנולוגי להלכה, מביט מהצד על הסערה שחוללה הצעת החוק "החשמל הכשר" שביקש להכפיף את ייצור החשמל לפיקוחה של הרבנות הראשית. דוידיאן, לא מבין על מה המהומה מבחינתו "אם שר התשתיות עוזי לנדאו יחליט בסופו של דבר לגנוז את החוק "החשמל הכשר", הרי מדובר בבכייה לדורות".
דוידיאן עוסק בתחום "החשמל הכשר" יחד עם ד"ר יעקב לרנר למעלה מעשור שנים במטרה להכשיר את חברת התשתית הגדולה במדינה אשר לדבריו יש לה "חשיבות לאומית". דוידיאן שירת בצה"ל במספר תפקידים והשתחרר בדרגת רב סרן. הוא מחזיק בתואר שני בהנדסת מדעים כלליים בטכניון, ומאז הוא מקדיש את רוב עסקו להתאמת המציאות המודרנית להלכה היהודית- שני עולמות בהם הוא עצמו מצוי. במשך 13 השנה האחרונות, עוסק דוידיאן בניסיון למפות את ההליכים השונים המעורבים בייצור חשמל, ולהבין כיצד אפשר להעביר את הייצור כולו לטייס אוטומטי "ההלכה והטכנולוגיה חיים טוב מאוד ביחד. ההלכה מנחה אותנו להשתמש בקידמה ובטכנולוגיה לצורך שמירת תורה ומצוות הצלת חיים והתפקיד שלנו לעשות הכול כדי לנסות ולתרום מעצמנו כיצד אפשר לאפשר לכול אזרחי ישראל שימוש בחשמל כשר בשבתות ובימים טובים", אומר דוידיאן.
לדברי דוידיאן "החשמל הכשר" משתלם לחברת החשמל משום שלדבריו ישנם עשרות אלפים של חרדים בירושלים ובבני ברק שמחוברים לגנראטורים "אם יקבלו את הפרויקט של "חשמל כשר", אלפי חרדים יכניסו חשמל לתוך בתיהם. חברת חשמל יודעת שהיא יכולה להרוויח הרבה מאוד כסף מהרבה לקוחות חרדים אם היא תלך בנתיב שהצענו לה", אומר דוידיאן. כעת כולם מחכים לחוק 'החשמל הכשר' כדי לגזור את הסרט על הפרויקט אלא שהוא ממתין למחוקק שיסדיר את אספקת החשמל ברשת האספקה הארצית וגם בהתייחס ליצרנים הפרטיים שיצטרכו להתאים את הייצור שלהן לחוקי ההלכה. דוידיאן מציין שגם היצרנים הפרטיים הביעו את הסכמתם לכך.
לשאלת 'אינדקס אובייקטיבי', ישנו בחוק סעיף המאפשר לרבנות להוריד את השאלטר במקרה שהחשמל לא כשר, אומר דוידיאן "שום רב ראשי לא יוריד את השאלטר כיוון שייצור החשמל זה דבר של פיקוח נפש.
בתמונה: דן דוידיאן
תאריך: 22/12/2011
גיליון: 816
עמוד: 16
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il