01/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1215 תוצאות התואמות את החיפוש
''החוק לא חוקתי ולא סביר''
מאת: יהורם אלוני
הסערה סביב הצעת החוק של ח''כ אנסטסיה מיכאלי מ'ישראל ביתנו' לפיה תוגבל קריאת המואזין בשעות הבוקר המוקדמות, מעוררת סערה בקרב תושבי המגזר הערבי בכלל ובעיר כפר קאסם בפרט.
דבריו של סגן ראש העירייה רזיאל אחרק בשבוע שעבר לטלוויזיה הסינית כי "החוק במדינת ישראל אוסר השמעת רעשים החל מהשעה 11 בלילה, והחוק שווה לכולם ליהודים, מוסלמים ונוצרים" וכן המשפט "שתושבים שנפגעו כתוצאה מעוצמת רעש המואזין פנו לעו"ד להגיש תביעה לבית המשפט". על הטענה של 'חופש הדת' אומר רזיאל "הטענה הזו היא טובה ומקובלת כל זמן שהחופש זה אינו סותר את ערכי וחוקי המדינה כיום", ממשיכים לעורר סערה בקרב תושבי העיר השכנה, כפר קאסם.
ראש עיריית כפר קאסם נאדר סרסור אמר השבוע לעיתון 'אינדקס אוביקטיבי' שהוא לא מבין על מה המהומה ומה רוצה בדיוק רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה מתושבי כפר קאסם. לדברי סרסור "תושבי ראש העין ותושבי כפר קאסם קודם חיים בשכנות טובה קרוב ל- 60 שנה מאז עלו מתימן ומעולם לא שמעתי את הטענה הזו שמשהו מפריע לו הרמקולים של המואזין. הרעש הזה נמשך לא יותר מכמה דקות. אנחנו הורדנו את הדציבלים לרעש הסביר. לדעתי זה חוק לא סביר ולא חוקתי ואנחנו לא ניישם את החוק הזה". לגבי הראיון עם רזיאל אחרק אומר "רזיאל חבר אישי שלי ואני לא מבין אותו. אני הצלחתי לפתור את הבעיה גם באורנית וחבל שעושים מהומה על לא מאומה".
רזיאל אחרק סגן ראש העירייה, מסר לנו בתגובה:"חוק המסגדים בשמו הנוכחי נועד ליצור פרובוקציה. כיום יש חוק 'המטרדים והרעשים' שמגדיר את גובה הדציבלים בשעות המנוחה ועל המשרד לאיכות הסביבה לאכוף את החוק הקיים שישמור על השכנות הטובה שיש בין ראש העין לכפר קאסם. אם המדינה לא אוכפת את החוק הנוכחי, איך היא תאכוף את חוק המסגדים?"

בתמונה: נאדר סרסור, ראש כפר קאסם, עם רזיאל אחרק

תאריך: 22/12/2011
גיליון: 816
עמוד: 14
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il