01/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1215 תוצאות התואמות את החיפוש
קיבלו שתי קומות נוספות
מאת: יהורם אלוני
וועדת הערר המחוזית קיבלה בשבוע שעבר את הערר של האחים אהרוני בע''מ והתירה לה לבנות שתי קומות נוספות ברחוב הר- המור.
ועדת הערר המחוזית קיבלה בשבוע שעבר את ערעורה של חברת הבנייה אהרוני בע"מ, החברה שבונה את הפרויקט ברחוב הר המור והתיר לה לבנות את הקומה החמישית מרחוב יהודה הלוי ללא הקמת חניון תת קרקעי, וכן מתירה לה לבנות שתי יחידות דיור נוספות, עם נסיגה של 3 מטר לכיוון רחוב הר המור.
כזכור, כפי שפורסם בעיתוננו ביקשה חברת האחים אהרוני לבנות בניין בן חמש קומות, סה"כ 14 יחידות דיור ברחוב יהודה הלוי- מקביל לרחוב הר המור. סערה גדולה התחוללה עם הגשת הבקשה להיתר, הוגשו התנגדויות רבות לפרויקט על-ידי תושבי רחוב 'הר המור' אשר יוצגו ע"י עו"ד ישראל חיות. הועדה המקומית ראש-העין קיבלה את התנגדות התושבים, וקבעה כי על אחים אהרוני להקים חניון תת-קרקעי על מנת לבנות 14 יחידות דיור, ובכל מקרה התירה לה לבנות ארבע קומות מרח' יהודה הלוי. על החלטה זו הגישה חברת האחים אהרוני ערר לוועדה המחוזית, באמצעות ב"כ משרד עו"ד אביעד סעאדי, אשר טען כי אין הוועדה המקומית רשאית לחייב את החברה להקים חניון תת קרקעי, מאחר והוראות התב"ע אינן מחייבות אותה להקים חניון תת-קרקעי. יתרה מכך, טען עו"ד סעאדי כי הקמת חניון תת קרקעי נושאת עלות גבוהה ביותר של כ-3 מיליון ₪ שאין להשית על הקבלן, וכן אין לחייבו בתשלום כופר חנייה. בנוסף, טען עו"ד סעאדי כי הבקשה אינה משנה את אופי הסביבה ואינה עולה כדי סטייה ניכרת האסורה עפ"י חוק התכנון והבנייה. מנגד, המתנגדים טענו כי הובטח להם על-ידי ראש העיר הקודם יגאל יוסף כי יוקם גן ציבורי, ובנוסף, טענו כי אין להתיר יותר מ- 3 קומות כפי שנבנו הבניינים ליד. בהחלטתה מקבלת וועדת הערר פה אחד את טענת עו"ד אביעד סעאדי, וקובעת כי אין המדובר בסטייה ניכרת, ומתירה לאחים אהרוני לבנות את הקומה החמישית מרח' יהודה הלוי ללא הקמת חניון תת-קרקעי, וכן מתירה לה לבנות 2 יחידות דיור נוספות, עם נסיגה של 3 מטר לכיוון רחוב הר המור. נראה כי החלטה זה מהווה סוף פסוק, מאחר והמתנגדים והוועדה המקומית לא הגישו ערעור על החלטה זו לבית המשפט המחוזי.
מהעירייה נמסר בתגובה: "בתאריך 18.9.11 ניתנה החלטת ועדת ערר מחוזית ביחס לערר שהגישה חברת הבנייה האחים 'אהרוני'. ועדת הערר החליטה לאשר תוספת של 2 קומות במתווה הבא קומה רביעית ביחס למפלס רחוב הר המור- במקום 3 קומות וחדר על הגג לפי התוכנית המאושרת, 3 קומות וקומה חלקית נוספת. א. קומת חנייה ביחס למפלס רחוב יהודה הלוי, הנמוך מרחוב הר המור. סה"כ 4 קומות לכוון רחוב הר המור, 5 קומות ביחס לרחוב יהודה הלוי. עם זאת ועדת הערר התנתה הקמת הקומה הרביעית החלקית, בהתרחקות של 3 מטרים מקצה הגג הפונה לרחוב הר המור. ועדת הערר מוסמכת לשנות החלטות קודמות של הוועדה המקומית".
 
בתמונות: אתר הבנייה ועו"ד אביעד סעאדי.
תאריך: 22/12/2011
גיליון: 816
עמוד: 8
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il