11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
''ראש הממשלה, לא רוצים להיות קורבנות השריפה הבאים''
מאת: יוכי יעקבזון
''עייפנו מלנשום אוויר מזוהם'' כתבו תושבים לראש הממשלה, בנימין נתניהו, במכתב נוקב לקראת דיון מיוחד שהתקיים אתמול בכנסת. חברי הכנסת ימליצו לשר ארדן לנסח תוך שלושה חודשים מתווה אכיפה חדש.

במכתב נוקב וחסר תקדים בהיקפו, מתריעים תושבי ראש העין, בשיתוף תושבים מכפר סבא, פרדס חנה- כרכור, כרמיאל, מתן, ירחיב, צור-יגאל, כוכב יאיר ועשרות יישובים נוספים ברחבי הארץ, בפני ראש הממשלה, בנימין נתניהו על הנזק החמור והמתמשך הנגרם כתוצאה משריפות הפסולת הפיראטיות שהפכו ל'מכת מדינה'. "מבחינתנו, 'מה בוער' איננה רק תכנית רדיו אלא מציאות יומיומית", כתבו התושבים. "מדי יום, החל משעות הצהריים, אין אנו יכולים לצאת מהבית. ריח העשן והפלסטיק הנישא באוויר הוא בתי נסבל ואנו נאלצים להסתגר בבתים לא כל שכן לצאת לפעילות גופנית, לטייל עם ילדינו לגני משחקים ועוד. במקום לישון עם חלונות פתוחים אנו נאלצים להדליק מזגנים מדי לילה, לבזבז חשמל ולפגוע בסביבה."

המכתב נשלח לראש הממשלה לקראת דיון מיוחד שהתקיים בכנסת אתמול בנושא שריפות הפסולת, בוועדה לסביבה ובריאות בראשות חבר הכנסת דב חנין (חד"ש). בדיון השתתפו תושבי העיר וראש העירייה, משה סיני, שמחה על כך שמכתבה של העירייה אשר נשלח בחודש מרץ האחרון ליועץ המשפטי לממשלה, לא זכה למענה מספק. סיני פתח את דבריו בכך שהוא נרגש מהעובדה שתושבים לוקחים על עצמם את הנושא ומעלים אותו לסדר היום הציבורי, אך אין הדבר תלוי בתושבים, מדיניות האכיפה שהייתה עד כה חייבת להשתפר. הוא המליץ לחזק את הקשר בין הרשויות הבעייתיות לבין השלטון המקומי, כדי ליצור מחויבות אמיתית לטיפול בבעיה.

חבר הכנסת דב חנין אמר: "דיון הועדה המשותפת לסביבה ובריאות מתקיים בצילו של אסון שריפת הענק בכרמל. מדיניות האכיפה ביחס לשריפות אלו אינה ברורה. מדובר בתופעה בהיקף גיאוגרפי נרחב הטומנת בחובה סיכונים עצומים. שריפות הפסולת משחררות לאוויר חומרים מסוכנים, גורמות לשריפות נרחבות ומעידות על כך שקיימים אתרי פסולת פיראטיים רבים הגורמים נזקים נוספים לסביבה כגון זיהום מקורות מים וזיהומי קרקע כמו גם מפגעי ריח וזיהום אוויר."

מכתב התושבים נשלח לנתניהו מספר ימים לפני אסון השריפה בכרמל, שגבה את חייהם של 42 בני אדם. השבוע אמרו תושבים מראש העין ל'אינדקס': "עדיין לא יודעים מהו מקור השריפה בכרמל. ייתכן ומדובר בשריפה פיראטית של פסולת ובכל מקרה- אנחנו נמצאים בסיכון יומיומי ובכל יום גם אנחנו עלולים להפוך לקורבנות הבאים של השריפה הגדולה הבאה. אחר כך, שהממשלה שוב לא תגיד שלא ידעה ולא שמעה."

לבקשת עיתון 'אינדקס' לתגובה מלשכת ראש הממשלה, ביקשו שנפנה למשרד להגנת הסביבה לקבלת תגובתם. האם זהו רמז לתשובתו העתידית של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, על המכתב הנוקב ששלחו התושבים? נעדכן.

תמונה: ועדת הבריאות והסביבה בכנסת

תאריך: 09/12/2010
גיליון: 764
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il