08/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
נלחמים על התקציב של ראש העין
מאת: יהורם אלוני
בוועד ההורים העירוני בראשותו של דני אבידור לא מתכוונים לשבת בחיבוק ידיים לנוכח תקציב 2012 אשר לטענתם ''פוגע בהמשך תנופת החינוך''.
מבדיקה שערכנו מתברר כי בהצעת התקציב לשנת 2012 כפי שמופיעה לאישור חברי מועצת העיר בחודש ינואר 2012, עומד תקציב החינוך על 92 מיליון ₪ ועוד ארבעה מיליון ₪ לחינוך התורני. מר אבידור מזכיר שמרבית תקציב החינוך מגיע ממשרד החינוך ולכן הצגת התקציב בתואנה של העלאת ההוצאה העירונית היא מטעה. "כדי לסבר את האוזן, סך ההוצאה התקציבית לשנת 2011 לחינוך הייתה 84 מיליון ₪ ולכן כשמציגים הוצאה בסך 92 מיליון ₪ לתקציב 2012 עלול להיווצר הרושם שישנו גידול בהוצאה לאגף החינוך והדברים אינם כך, משום שההוצאה עבור כל תלמיד רק קטנה. וועד ההורים היישובי בישיבתו האחרונה הסמיך פה אחד את יו"ר הוועד העירוני מר דני אבידור לנקוט בכל דרך דמוקרטית, כולל השבתה של כל מוסדות החינוך בעיר, בכדי למנוע פגיעה בתקציב החינוך לשנת 2012.
מהעירייה נמסר בתגובה: " הנהלת העירייה ומועצת העיר דואגים במהלך כל השנה להמשך התנופה והעשייה במערכת החינוך בעיר, שזכתה לפני כשנה בפרס החינוך הארצי.
תקציב החינוך נותן מענה לכל הצרכים של מערכת החינוך. יש לזכור שקיימים מיליוני ש"ח בתב"רים (תקציבים בלתי רגיל) שאושרו למערכת החינוך מתוכם רכישת מזגנים, שדרוג מוסדות ציבור, בניית מוסדות חינוך, הצטיידות ובטיחות, נגישות ועוד. אנו נמצאים בתנופה במערכת החינוך ועל כך יעידו שיפורים המשמעותיים בציוני הבגרות ב"בגין" באולפנא ובתיכון "עתיד".
העירייה משקיעה רבות בתקציבים לחינוך במהלך כל השנה. רק לאחרונה הוקמה חצר לימודית חדשה ב"צורים", שופצו הספריות ב"בגין" ובאולפנת זבולון, הוכשרו מגרשי ספורט חדשים, מס' התלמידים המשתתפים בפרויקט "כתום" גדל מדי שנה, שדרוג מעבדות המחשבים והשקעות רבות נוספות, מעבר לשיפוצי הקיץ.
העירייה לא מקצצת בתחום החינוך, למרות שלא העלתה השנה את הארנונה למגורים ולמרות המצב הקשה במשק והקיצוצים בתקציבי הממשלה לרשויות המקומיות.
העירייה תמשיך בשיתוף פעולה עם ועד ההורים שעושה עבודה נפלאה ותורם באופן ישיר להצלחת מערכת החינוך."
 
בתמונה: דני אבידור.
תאריך: 22/12/2011
גיליון: 816
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il