10/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
העמותה למורשת תימן קיבלה מביה''מ רשות להתגונן
מאת: יהורם אלוני
בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל בשבוע שעבר את ערעורה של 'העמותה למורשת תימן' ואיפשר לה להתגונן מפני תביעת העירייה שהוגשה בהליך מקוצר.

בדיון שהתקיים בשבוע שעבר בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה בהרכב של שלושה שופטים בהשתתפות נציגי העמותה למורשת יהדות תימן המיוצגת ע"י בא כוחה, עו"ד שלמה לוי ונציגי העירייה ע"י בא כוחה, עו"ד משה כהן, החליטו השופטים לקבל את ערעורה של העמותה למורשת תימן ונתנו לעמותה את הזכות להתגונן. בית המשפט המחוזי ביטל את פסק הדין שניתן בהליך מקוצר בבית המשפט 'השלום' בפתח תקווה בתחילת חודש פברואר 2010 הקובע כי על העמותה להסתלק מהמבנה.

כזכור, בשנת 2000 הקצתה העירייה את המבנה של מורשת יהדות תימן ברחוב שבזי לטובת העמותה, אולם עקב חילוקי דעות בין נציגי העמותה ובין נציגי העירייה וחוסר שיתוף פעולה בניהם החליטה העירייה בישיבת המליאה בשנת 2008 להחזיר את המבנה לעירייה. בחודש מאי 2009 הגישה העירייה תביעה לבית המשפט כנגד העמותה בדרישה שתתפנה מהמבנה. בדיון שהתקיים בחודש פברואר 2010 בבית משפט השלום בפתח תקווה החליט בית המשפט לקבל את עמדת העירייה והורה על סילוקה של העמותה מהמבנה מבלי שניתנה לה הזכות להתגונן. העמותה ערערה על פסק הדין בבית המשפט המחוזי בתל אביב ולאחר דחיות רבות החליט בית המשפט בשבוע שעבר לקבל את ערעורה של העמותה ונתן לה את הזכות להתגונן: "פסק הדין יבוטל. תינתן רשות להתגונן, כדי לבחון את טיב הזכויות של העמותה" כתבו השופטים. בית המשפט יקבע בקרוב תאריך לדיון בנושא. לנו נודע כי במהלך הדיון הציעו השופטים מספר הצעות פשרה לטובת שני הצדדים אולם העירייה התנגדה להצעות הללו.

יו"ר העמותה, נפתלי שמחי מסר בתגובה: "התחיל ההליך לבית המורשת יהיה בית בראש העין וזו בקביעה של בית המשפט. אני קורא לכל הגורמים בעירייה ובראשם ראש העיר לשיתוף פעולה מלא למען בית מורשת תימן לטובת תושבי העיר".

חבר מועצת העיר, משה בן טובים ויו"ר הוועדה למורשת בית יהדות תימן מסר בתגובה: "כל הסחבת הזו גורמת להפסד של התושבים ולקידום בית מורשת יהדות תימן. מזמן יכולנו להתחיל בתכנון ובהקמת בית המורשת לתפארת תושבי העיר והעדה. לצערי, הנושא נמצא בבית המשפט והמפסידים הגדולים הם תושבי העיר והעדה התימנית".

מהעירייה נמסר בתגובה: "המלצת ביהמ"ש בערעור הייתה לגבש בהסכמה פרק זמן להתארגנות העמותה, טרם פינויה. משלא גובשה הבנה בעניין זה, הציע ביהמ"ש כי הדיון בתביעת הפינוי יתברר בנוהל הרגיל, ולא בנוהל המקוצר (בו נקטנו). התיק הוחזר לכן לבימ"ש השלום להמשך דיון, בתביעתה של העירייה להחזרת המבנה לרשות הציבור בראש העין בהקדם".

יצוין, כי התקציב בסך למעלה משלוש מיליון ₪ שהקצתה הממשלה לפני כשנתיים לטובת המורשת הועבר לטובת מבנה העירייה שייבנה בקרוב.

תאריך: 09/12/2010
גיליון: 764
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il