01/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1215 תוצאות התואמות את החיפוש
פיצול דירות בראש העין- חוקי?
מאת: יהורם אלוני
שר הפנים, אלי ישי חתם לפני כחודש ימים על התקנה המאפשרת פיצול דירות קיימות וחדשות. כדאי לכם לקרוא.
שר הפנים וסגן ראש הממשלה אלי ישי חתם לפני למעלה מחודש ימים על התקנה המאפשרת פיצול דירות קיימות וחדשות וזאת בעקבות המחאה החברתית הציבורית על מצוקת הדיור שנערכה בקיץ האחרון.
את נושא פיצול הדירות בראש העין העלה על סדר היום הציבורי רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה ומחזיק תיק ההנדסה והספורט כאשר הציג לפני כשנתיים תוכנית המאפשרת לתושבי העיר לפצל את הבתים צמודי הקרקע שבבעלותם לשתי דירות ובכך לאפשר לבנים ממשיכים ולזוגות צעירים להתגורר בבתי ההורים בפרטיות. כדי לקדם את התוכנית ולהוציאה לפועל, השתתף רזיאל בישיבת ועדת הכלכלה של הכנסת לפני כשנתיים והעלה את נושא מצוקת הדיור של הזוגות הצעירים ופיצול הדירות בראש העין. יתרה מכך, רזיאל אף שלח מכתב בנושא לשר הפנים וסגן ראש הממשלה, אלי ישי ובו הוא מבקש ממנו לפעול בנושא פיצול הדירות "להוביל תוכנית שתאפשר ותאשר פיצול הבתים צמודי הקרקע". למרות בקשותיו החוזרות ונשנות של רזיאל אחרק ממועצת העיר לשנות את המדיניות ולאפשר את עיבוי/פיצול דירות בבתים צמודי קרקע, לא עלה הנושא בישיבת הנהלת מועצת העיר. נכון להיום, הורה סגן ראש ההמשלה ושר הפנים, אלי ישי לראשי הרשויות לאפשר פיצול דירות בבתים צמודי קרקע לתקופה של שלוש שנים.
בעקבות פניית תושבים רבים למערכת העיתון בנושא הזה מסר בתגובה רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה ויו"ר אגף ההנדסה והספורט כי "נושא פיצול/עיבוי הדירות קיים בחוק שנים רבות. תיקון מס' 76 לחוק 'תכנון ובנייה' (1965) מאפשר את פיצול הדירות והסמכות היא בידי 'הוועדה לתכנון ובנייה' של כל עירייה ועירייה כולל הוועדה לתכנון ובנייה בראש העין. ההנחיה שהנחה שר הפנים אלי ישי לא מהווה שינוי גדול מהחוק הקיים אלא בא למעשה לזרז את ההליך, וזאת פנייתי אליו בשנתיים האחרונות. לצערי מזה זמן רב שאני מבקש ממועצת העיר לשנות את המדיניות ולאפשר את עיבוי/פיצול דירות בבתים צמודי קרקע".
תאריך: 29/12/2011
גיליון: 817
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il