01/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1215 תוצאות התואמות את החיפוש
עצומה נגד החלטת העירייה
מאת: יהורם אלוני
תושבי רחוב החמישה החלו בהחתמת עצומה נגד החלטת העירייה המאפשרת הקמת מדרשה בשכונתם.
תושבי רחוב החמישה ורחובות הסמוכים החלו בימים אלה בהחתמת תושבים נגד החלטת העירייה מלפני שבועיים המאפשרת הקמת מדרשה בשכונתם. לטענתם "הדבר עלול לפגוע באיכות חייהם".
כזכור, לפני כחודש ימים אישרה מליאת המועצה בישיבתה החודשית הקצאת קרקע לעמותת "כנפי יונה" לצורך הקמת מדרשה לבנות ראש העין. סגן ראש העירייה רזיאל אחרק ביקש לפני ההצבעה מהיועצת המשפטית של העירייה, עו"ד פרומה פורת, להוסיף להסכם ההקצאה את התחייבותה של העמותה שלא להפוך את המקום לאולם אירועים לחתונות וכדומה משום שההקצאה היא בלב שכונה והדבר עלול לפגוע באיכות חייהם של התושבים המתגוררים מסביב "מקומם של אולמי שמחות היא באזורי התעשייה ולא בלב שכונה". כתוצאה מכך ולאחר שהתברר לרזיאל כי הצעתו לא התקבלה, יצא מהישיבה יחד עם חברי המועצה מ"מ ראש העירייה ייבגני מלמוד ועופר בביוף. תושבי השכונה שמתנגדים להחלטת העירייה, החלו בהחתמת תושבים ובכוונתם לעתור לבית המשפט במידה והעירייה לא תיענה לדרישתם. התושבים מבקשים מראש העירייה משה סיני ומחברי המועצה לבטל מיידית את ההחלטה או להוסיף סעיף בהסכם ההקצאה את התחייבותה של העמותה שלא להפוך את המקום לאולם אירועים משום שהדבר עלול לפגוע באיכות חייהם של התושבים. אחד התושבים אמר השבוע ל'אינדקס אובייקטיבי' "אנחנו לא ניתן לעירייה להרוס לנו את איכות חיינו. אנחנו עומדים על דעתנו שהמדרשה לא תהפוך לאולם אירועים. אנחנו מבקשים להתריע מראש. אם העירייה לא תיענה לדרישתנו בכוונתנו לפנות לבית המשפט לעצור כל הליך לא דמוקרטי מצד העירייה". עוד טוענים התושבים כי המדרשה הייתה אמורה להיבנות ברחוב יהודה הלוי אולם עקב התנגדות התושבים, הועתקה המדרשה לרחוב החמישה וגם שם התושבים מתנגדים. התושבים הביעו את כעסם על ראש העירייה משה סיני ועל חברי המועצה שאישרו הקמת מדרשה במקום שיש כבר מוסדות חינוך ברחוב, "הדבר יגרום לצפיפות חנייה רבה לתושבי הרחוב" אומרים התושבים.
מהעירייה נמסר בתגובה: "מועצת העיר אישרה הקמת מדרשה לאוכלוסייה הדתית ברחוב. מדובר בהקצאה שתשדרג את האזור והעירייה קיבלה תגובות רבות אוהדות מתושבי השכונה על הקמת המדרשה ומקווה חדש ומודרני במקום.
ההקצאה הינה למטרות ציבור בלבד ולכן גם ללא אזכור איסור הפעלת אירועים אין מפעילי המקום רשאים להפעיל אירועים פרטיים, שכן זה בניגוד למטרות ההקצאה"
תאריך: 29/12/2011
גיליון: 817
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il