08/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
עיריית ראש העין נגד משרד השיכון
מאת: יהורם אלוני
העירייה החליטה השבוע להחרים את המכרז שהוציא מינהל מקרקעי ישראל ומשרד השיכון למכירת מגרשים ל- 1,273דירות מאחר שהמכרז הוצא לדבריה ללא תיאום עם העירייה.
משרד השיכון בתגובה: "ראש העירייה משה סיני מנסה לעכב את המכרז מסיבות פוליטיות, משום שהוא חבר במפלגת קדימה האופוזיציונית, ומנסה לנגח את הממשלה".
העירייה החליטה השבוע להחרים את המכרז שהוציא מינהל מקרקעי ישראל ומשרד השיכון למכירת מגרשים ל- 1,273 דירות מאחר שהמכרז הוצא לדבריה ללא תיאום עם העירייה. בהודעה רשמית שהוציא העירייה נאמר "עיריית ראש העין מודיעה כי המכרז הנ"ל לא תואם עימה ואינו על דעתה. עצם פרסומו מנוגד להסכם כתוב עם משרד הבינוי והשיכון. העירייה התריעה מספר פעמים בעל פה ובכתב בפני משרדי הממשלה, כי לא תשלים עם פרסום מכרזים בשטח שיפוטה ללא תיאום עימה, וללא שניתן והובטח מענה הולם למבני הציבור (מעונות, מתנ"סים, טיפות חלב, אולמות ספורט ועוד), המיועדים להיבנות עבור עשרות אלפי התושבים שיאכלסו את השכונות החדשות בעיר שעלותם מאות מיליוני שקלים". לנו נודע כי העירייה כי לא תמהר להעניק לזוכים במכרז היתרי בנייה ולא תישא בכל אחריות משפטית ומנהלית הקשור למכרז ולא תישא בשום אחריות לגביו.
מתברר שאין זו הפעם הראשונה שבה ראש העירייה, משה סיני יוצא נגד תוכניתו של שר השיכון אריאל אטיאס. לפני מספר חודשים פורסמה בעיתון 'אינדקס אובייקטיבי' כתבה שעסקה בפורום של ראשי הרשויות שיצא נגד תוכניתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להגדלת היצע הדירות שבו ייבנו בראש העין כ- 20 אלף יחידות דיור במזרח העיר, מתוכן 1,000 דירות במכרזים בשיטת "מחיר למשתכן" ו- 1,000 דירות להשכרה. ראש העירייה משה סיני התקומם ויצא נגד התוכנית ואף הבטיח לטרפד את התוכנית. סיני שיגר מכתב לשר הבינוי והשיכון ובו התריע בפניו כי "פרסום מכרזי שיווק ללא תיאום איתנו יגרור לצערי הודעה מיידית על ידינו באשר לאי יכולתנו להעניק היתרים לקבלנים הזוכים במכרזי משרד השיכון".
בתמונה: משה סיני ושר השיכון אריאל אטיאס
אריאל רוזנברג, דובר משרד השיכון מסר בתגובה: "שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס מסר כי: "המדינה השקיעה ותשקיע מאות רבות של מיליוני שקלים במוסדות ציבור, בתשתיות תחבורתיות ולא פחות חשוב בשיפור תשתיות בעיר הוותיקה שתיהנה גם היא מהשיווקים. אינני מסכים שמדיניות הממשלה לא תיושם בשל התנגדות של ראש עיר כזה או אחר. הקרקע היא של המדינה ולא של העירייה. אנו שמים את הקרקע למכירה במכרזים לטובת הזוגות הצעירים וכך זה יימשך. קיימנו כל מה שהתחייבנו. אנחנו צמודים להחלטות מועצות מקרקעי ישראל שמתאימות לכל הרשויות. המימון המתקבל מהשיווקים נותן את הפתרון הנדרש למוסדות הציבור ולשטחים הפתוחים, ובהתאם לכללים לאחר שיווק 10 אלף יחידות דיור יינתנו כל ההשלמות הנצרכות".
תאריך: 05/01/2012
גיליון: 818
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il