08/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
קולטים עלייה בראש העין
מאת: יהורם אלוני
רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה השתתף השבוע בוועדת העלייה והקליטה של הכנסת שדנה על תקציב הקליטה והעלייה בראש העין.
וועדת העלייה והקליטה של הכנסת בראשותו של ח"כ דני דנון התכנסה השבוע לישיבת וועדה מיוחדת שדנה בנושא "מעורבות השלטון המקומי בקליטת עלייה". בדיון השתתפה שרת העלייה והקליטה סופה לנדבר, וסגני ראשי ערים מכל הארץ בניהם רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה ויו"ר אגף ההנדסה והספורט.
יו"ר הוועדה ח"כ דני דנון אמר בתחילת הדיון "מעורבותם של העיריות בקליטת עלייה הינה גורם מכריע במאבק על צביונה היהודי של מדינת ישראל. עלינו לפעול להגדרת עיריות בעלי נתוני קליטה גבוהים, כערים קולטות עלייה וככאלה להעביר תקציבים נוספים לפיתוח העיר". רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה אמר במהלך הדיון כי "עלייה וקליטה בישראל מוכיחה שהדור השני נקלט בצורה פחות טובה מהדור הראשון. בראש העין יש 10% עולים, והתקציב שמתקבל הוא 5 שקלים לנפש לקליטת עליה בעיר. זה לא מתקבל על הדעת, הרי כל שקל שנחסוך היום נצטרך להשקיע 1,000 ₪ על שיקום בהמשך", אמר רזיאל וביקש מחברי הוועדה לתגבר את תקציב העלייה והקליטה בראש העין. צריך לציין כי לפני כשנה ערכו חברי וועדת העלייה והקליטה של הכנסת בראשותו של ח"כ דני דנון, סיור בעיר ראש העין ויו"ר הוועדה ח"כ דני דנון ציין זאת כשאמר כי "העיר ראש העין מהווה מודל לחיקוי בתחום קליטת העלייה, וכי פעולותיה השונות תורמות רבות לעליית יהודים לישראל ולקליטתם בצורה טובה. העיר ראש העין מעידה על חוזקה כעיר מרכזית במדינת ישראל, על ידי הירתמות למשימת קליטת העלייה, שהיא משימה לאומית", אמר יו"ר הוועדה ח"כ דני דנון. רזיאל הוסיף כי "הדיון בוועדה היה ממצא וענייני לגבי כל נושא קליטת העלייה בארץ ובפרט בראש העין. אני תקווה שפנייתי לחברי הוועדה בנושא תקצוב סל הקליטה בראש העין יוגדל".
יבגני מלמוד, מ"מ ראש העירייה המכהן כיו"ר וועדת הקליטה והעלייה בעירייה, מסר לנו בתגובה כי הוא שמח שרזיאל השתתף בדיון בוועדת הקליטה והעלייה של הכנסת "אני תקווה שאכן מאמצינו יישאו פרי" אומר מלמוד ומקווה שבבנייה החדשה יקלטו עולים חדשים בשכונות החדשות בראש העין.
תאריך: 05/01/2012
גיליון: 818
עמוד: 14
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il