10/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
''לא כך צריך להיראות רחוב מרכזי''
מאת: יהורם אלוני
אסון כבד נמנע השבוע ברחוב שבזי לאחר שקשיש שחצה הכביש נפגע על ידי מכונית חולפת. התושבים: ''האם מחכים לאסון הבא?'' העירייה בתגובה: '' בימים אלה מתבצעות עבודות ברחוב שבזי. העבודות במקום ישפרו משמעותית את התנועה''.

תושבי רחוב שבזי כבר מתריעים זה זמן רב על מחסור בתאורת רחוב, דבר המסכן את חייהם של העוברים ברחוב. "אנחנו מבקשים, אבל תמיד יש תירוצים, אפילו כשהמשטרה התריעה בפני העירייה" טוענים תושבי הרחוב. אבל כנראה מחסור בתקציב ישאיר את רחוב שבזי, הרחוב המרכזי בעיר, ללא תאורה חזקה המתאימה לרחוב ראשי וללא תמרורי אזהרה. התושבים הביעו השבוע את כעסם לאחר שבדרך נס נמנע אסון כבד לאחר שקשיש שביקש לחצות את הכביש כמעט ושילם בחייו, משום שנהג שנסע בשעות הלילה לא ראה אותו ופגע בו. הקשיש נפל ונחבל קלות. הקשיש, שמבקש להישאר בעילום שם, אמר לנו: "תודה לאל שלא קרה לי כלום אבל זו לא הפעם הראשונה שאנשים נוסעים ברחוב הזה כמו מטורפים. אין תאורה מספיק ואיפה שאני גר אין אפילו מעבר חצייה. זה ממש מסוכן". הנהג המבוהל שירד מרכבו להושיט לקשיש עזרה מסר לנו: "כבר התרענו מספר פעמים על הסכנה שברחוב אבל לצערי לא עושים כלום".

תושבים שנקלעו למקום העניקו לו עזרה ראשונה ועזרו לו להגיע לביתו כשהוא מפוחד ונרגש. "כנראה שהתאונה הטראגית ברחוב לפני כשנה שבה קיפח את חייו תושב העיר, דוד חדד ז"ל סמוך לביתו לא מזיזה לאף גורם בעירייה. אחרת איך אפשר להסביר שעוברים על כך לסדר היום? האם מחכים לתאונה הבאה?" שואלים התושבים.

יש לציין, כי נציגי המשטרה התריעו בעבר בוועדת התנועה בעירייה בפני הגורמים המוסמכים על הסכנה הטמונה ברחוב שבזי. "היו בעבר תאונות ברחוב ובנס לא אירע אסון אבל המקרה צריך לתת את הדעת למנוע את התאונה הבאה. רחוב שבזי הוא רחוב מאוד מסוכן וסואן ויש בו עסקים רבים, הנהגים חייבים לגלות יותר סבלנות בנהיגה שלהם ולהתאים את הנהיגה לתנאי הדרך" אמרו השבוע במשטרה.

מהעירייה נמסר בתגובה: "הרשות העירונית פועלת ככל שביכולתה לשדרג ולשפץ רחובות ותשתיות ישנות בשכונה הוותיקה, שהוזנחו במשך שנים רבות. רחוב שבזי שהינו רחוב ותיק ומרכזי בעיר עתיד לעבור שדרוג מאסיבי במסגרת תוכנית רן-10 המאפשרת בנייה רוויה עם חזית מסחרית, שאמורה להביא לעלייה בכמות המבקרים והקונים ברחוב. העירייה כבר ביצעה שדרוג של חלק מהרחוב והיא גם תכננה תכנית משודרגת לרחוב (במסגרת רן- 10 ) הכוללת אי תנועה, שני נתיבי נסיעה לכל כיוון ומפרצי חנייה. בנוסף, בימים אלה מתבצעות עבודות ברחוב שבזי, בסמוך למתנ"ס שבזי וביה"ס רמב"ם, מקום המושך אליו ילדים, נוער ומבוגרים במשך כל שעות היום. העבודות במקום ישפרו משמעותית את התנועה והן כוללות: הסדרת הכניסה מרחוב שבזי, הסדרת חניון בעורף ביה"ס רמב"ם ויציאה מרחוב דקר. במסגרת התוכנית הוסדרו 23 עמדות חנייה לאורך ציר התנועה, שהינו חד סטרי, וקוצרו מעברי החצייה להבטחת בטיחות התלמידים והולכי הרגל".

תאריך: 09/12/2010
גיליון: 764
עמוד: 8
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il