08/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
שירותים מול הכניסה לבית הכנסת בראש העין
מאת: יהורם אלוני
ועד הפעולה של בית הכנסת 'אהבת השלום' גילה לאחרונה כי בתוכנית החדשה של העירייה ייבנו השירותים מול הכניסה לבית הכנסת שלהם.
ועד הפעולה של מתפללי בית הכנסת 'אהבת השלום' ברחוב מלאכי בעיר שבשכונת רמב"ם לא מתכוונים להרפות ממאבקם והשבוע באמצעות בא כוחם עו"ד אמיר לירן הם שיגרו מכתב לראש העירייה משה סיני ולגורמים המקצועיים בעירייה בו הם דורשים לעצור את הבנייה המתוכננת ולחזור אל התכנון המקורי". לטענתם "העירייה הגישה בקשה לשינוי תוכנית הבנייה מבלי ליידע את מתפללי בית הכנסת. המדובר על הוספת שירותים חיצוניים למבנה החדש באופן הממקם את השירותים הנ"ל מול הכניסה לבית הכנסת 'אהבת השלום' תוך יצירת חומה הסוגרת על בית הכנסת". ועד הפעולה באמצעות עו"ד אמיר לירן דורש מהעירייה "להפסיק לאלתר את הבנייה המתוכננת לשירותים חיצוניים ולחזור אל התכנון של הקמת שירותים פנימיים כפי שהיה עד כה". עו"ד לירן כותב "העירייה כרשות ציבורית, מחויבת לפעול כלפי תושבי העיר וכלפי מרשיי בפרט בהגינות, ושינוי דרמטי זה המתכונן ע"י העירייה והמנוגד באופן מוחלט למצגים שהציגה בפני מרשיי ופגיעה אנושה בהם, איננו מעשה הגון כלל וכלל בלשון המעטה".
כזכור, לפני כחודש ימים פרסמנו כתבה שעסקה בתלונתם של מתפללי בית הכנסת 'אהבת השלום' אשר לטענתם 'העירייה הפרה את ההסכם איתם בכל מה שקשור לבנייתם של בתי הכנסת החדשים הנבנים בצפיפות לבית הכנסת שלהם. לטענת המתפללים "העירייה הבטיחה לא לבנות את בתי הכנסת החדשים סמוך לבתי הכנסת הקיימים על מנת לא להביא לצפיפות אשר יגרום לחסימת כניסת אויר" אומרים המתפללים. יש לציין שגם תושבי השכונה המתגוררים ברחובות הסמוכים 'גלוסקא', מלאכי' ו'התנאים' הביעו את מחאתם נגד העירייה אשר לטענתן בונה בתי כנסת רבים במקום לבנות בית כנסת אחת מרכזית לכלל הציבור.
מהעירייה נמסר בתגובה: " באזור נבנים שני בתי כנסת חדשים, בשטח הציבורי השייך לעירייה ובהתאם להיתר הבנייה שניתן לנושא. לנושא הצפיפות, השטח הציבורי הקיים באזור מאפשר בנייה של מספר בתי כנסת, לרווחת תושבי העיר. יש לציין כי לא הייתה שום הבטחה מצד העירייה, אדרבא, העירייה גאה בכך שהיא מסדירה בתי כנסת ראויים וחדשים לתושבי בעיר. מעבר לכך, אגף ההנדסה מציין כי בית הכנסת המתלונן יושב במקום ללא הסדר, ללא הקצאה ולפני כשנתיים נתפס בונה גדרות ללא היתר והעירייה נאלצה לבצע הריסה מנהלית. "
תאריך: 05/01/2012
גיליון: 818
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il