17/09/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 228 תוצאות התואמות את החיפוש
חמש טעויות קבועות של קונים
מאת: אורן מזרחי- אנגלו סקסון
לאחר שכתבתי בשבוע שעבר על טעויות קבועות של מוכרים, השבוע אתמקד בטעויות של קונים.
טעות ראשונה – מתחילים מהאמצע - ישנם הרבה קונים שמתחילים בחיפוש הדירה ורק לאחר שנמצאה, כעבור מספר חודשים, הם ניגשים לבנק לקבל מימון שם הם שומעים לראשונה כמה יאשרו להם, מה ההון העצמי שהם צריכים ועוד. במקרים רבים מתברר שהבנק לא יאשר להם את הסכום הדרוש לדירה.
הדרך הנכונה להתחיל מההתחלה. קודם כל לבדוק מה ההון העצמי שלכם, כולל ההורים (אל תתביישו לשאול עכשיו ,שאלה זאת תחסוך הרבה אי נעימויות אח"כ), מה הבנק מוכן לתת באחוזי מימון ובכסף ורק לפי זה לחפש נכס מתאים ליכולות. ישבתי עם הרבה זוגות, בעיקר בחיפוש דירה ראשונה, במהלכה מתבזבז זמן רב בחיפושים אחרי נכס שלא היה באפשרותם לקנות.
טעות שנייה - תמחור הנכס – הרבה קונים נכנסים לYad 2 ולהומלס כדי לבדוק מחירים, מה שבד"כ לא נותן מדד על עסקאות שנעשו או על מחיר נכון לעכשיו.
הדרך הנכונה - בדיקה של עסקאות שנחתמו באזור ולא כאלה "שרוצים למכור". כמו כן ניתוח שוק נכון ע"מ לאתר את מחיר השוק נכון לעכשיו.
טעות שלישית –חיפוש ללא בן\בת הזוג- ישנם הרבה לקוחות שאחד מבני הזוג מחפש ומאתר את הנכסים הטובים ביותר ורק אז בן הזוג השני רואה.
הדרך הנכונה שני בני הזוג יושבים בבנק בפגישה ראשונה ושניהם בוחנים דירות יחד.
 
אתם הולכים לשלם משכנתא ל20 שנה- לא כדאי להשקיע 20 שעות משותפות למציאת נכס מתאים ??? ארבע עיניים שרואות דירה יכולות לאתר פוטנציאל שזוג עיניים לא יצליח.
טעות רביעית הוצאות נוספות – זוגות רבים לא בודקים את ההוצאות הנוספות שיש לנכס כגון: עו"ד, שמאי, פתיחת תיק בבנק, מס רכישה, תיווך, נוטריון, רישום הבית ועוד. ואז הם מגלים מאוחר מדי שאין להם איך לשלם את ההוצאות שלא לקחו בחשבון מההתחלה.
הדרך הנכונה לחשב את ההוצאות הנוספות מראש דרך מידע באינטרנט או דרך יעוץ עם איש מקצוע ולקחת אותן מראש בחשבון.
 
טעות חמישית - משא ומתן הרבה קונים קובעים רף מחיר עליון במו"מ. אך הרבה עסקאות נופלות על 20,000 ₪. לפחות עשרה לקוחות סיפרו לי בחודש האחרון שהם התעקשו על סכום קטן במו"מ לפני שנה- היום במקרה הטוב עליהם להוסיף 150,000 ₪ לאותה עסקה ובמקרה הרע הם פספסו את ההזדמנות לקנות.
הדרך הנכונה - בחינת כל הפרמטרים והמשמעויות לפני המו"מ. לפעמים עסקה נופלת על סכום קטן וכתוצאה מכך אתם צריכים להאריך חוזה שכירות לשנה, מה שהופך את ההתעקשות למיותרת.
תאריך: 12/01/2012
גיליון: 819
עמוד: 57
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il