08/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
העסקים הקטנים לא יממנו את המדינה
מאת: יהורם אלוני
שר האוצר חתם בשבוע שעבר על הצעה ולפיה עסקים בעלי מחזור של עד 1.5 מיליון שקל בשנה יוכלו לשלם מע''מ רק לאחר שקיבלו את הכסף. רזיאל אחרק: ''החוק החדש עושה צדק עם העסקים הקטנים ומתקן עיוות של עשרות שנים''.
בהתאם להמלצת רשות המסים, והסכמות עם משרד המסחר והתעשייה, חתם שר האוצר יובל שטייניץ על הוראת שעה לתיקון תקנות מס ערך מוסף, הקובעת כי יצרנים אשר מחזור העסקות שלהם אינו עולה על 1,950,000 שקל בשנה, יוכלו ב-2012 להגיש דיווח על בסיס מזומן על עסקאותיהם. כלומר, החיוב במס על עסקאותיהם יחול עם קבלת התמורה. החלטת שר האוצר נועדה להקל על תזרים המזומנים של אוכלוסיית העוסקים הקטנים על ידי הכללתם במגזר היצרני, בציבור משלמי מע"מ על בסיס מזומן וכן על ידי הגדלת מספר העוסקים המדווחים על בסיס דו-חודשי. זאת, מתוך הכרה בתרומתם של העסקים הקטנים לפעילות הכלכלית המשקית. שר האוצר אמר כי "העסקים הקטנים הם מנוף חשוב לשמירה על חוסן וכושר העמידה של חלק לא מבוטל מהציבור בישראל. מצבם של העסקים הקטנים הוא שיקוף למצבו של הציבור המתמודד עם קשיים כלכליים כתוצאה מהמשבר העולמי. ההקלות אלו יהוו חמצן לתזרים המזומנים של העוסקים הקטנים בישראל".
רזיאל אחרק סגן ראש העירייה ויו"ר אגף ההנדסה והספורט ששימש כיו"ר העמותה למען העסקים בראש העין בטרם נבחר למועצת העיר, פעל רבות בנושא על מנת לסייע לעסקים המקומיים מול הרשויות. לפני כשנה השתתף רזיאל בדיונים בכנסת בנושאים הקשורים לעסקים קטנים בשדולה למען העסקים שהקימה ח"כ רוחמה בלילא אברהם מתנועת 'קדימה' שהביאה את הנושא למליאת הכנסת, והצעתה בנושא התקבלה בקריאה שנייה ושלישית להתיר לעסקים שמחזורם עד 15 מיליון ש"ח לדווח מע"מ רק על סכום שהתקבל במזומן.
רזיאל אחרק סגן ראש העיר: "כיו"ר העמותה למען העסקים בראש העין בעבר השתתפתי בדיונים בכנסת שעסקו בנושאים הקשורים לעסקים וכמי שהיה איש עסקים בעבר אני שמח שסוגיה זו הגיעה לפתרונה. החוק החדש עושה צדק עם העסקים הקטנים ומתקן עיוות של עשרות שנים".
 
בתמונה: רזיאל אחרק וח"כ רוחמה אברהם-בלילא
תאריך: 19/01/2012
גיליון: 820
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il