17/09/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 228 תוצאות התואמות את החיפוש
תמורות בענף הנדל''ן
מאת: אורן מזרחי- אנגלו סכסון
השבוע השתתפתי בכנס ארצי של זכיינים מאנגלו סכסון. מטרת הכנס הייתה סקירה שנתית של ענף הנדל''ן לפי אזורים, על מנת לאבחן מה התהליכים שקרו עד עכשיו כתוצאה מהמשבר והכי חשוב, האם יש תהליכים שחוצים אזור ועיר ,שאז הם הופכים לתמורות ארציות בענף הנדל''ן.
מה שמעניין הוא שעלו שלושה תופעות ברמה הארצית שהתחלנו לראות אותם גם בראש העין .
התופעה הראשונה היא שהייתה ירידה של בין 5 ל-10 אחוז במחירים בכל הארץ למעט מקומות ספורים שהייתה ירידה חדה יותר. אין ספק שזוהי ירידה משמעותית אך עדיין פחותה ממה שאנשים ציפו . הציפיות גרמו להרבה קונים לחכות לירידה ולמוכרים שלא ממש הבינו מה השתנה .לאחר ישיבה על הגדר, אנשים בחודשיים האחרונים מחדשים את החיפושים ובהחלט מצליחים לסגור עסקאות טובות יותר מאשר לפני שנה.
 
התופעה השנייה היא מעבר של שתי משפחות לבית אחד על מנת לחסוך בעלויות, כאשר בעצם מוכרים שתי דירות ועוברים לבית אחד וילה או קוטג ,בד״כ עם יחידת דיור מרווחת או שמתאימים לה בשיפוץ אחת כזאת . תופעה זו היא בד"כ בין הורים וילדים אבל מצאנו גם משפחות במעגל שני שהתעניינו בפיתרון זה .
 
התופעה השלישית שראינו היא אנשים שקונים דירה באזורים זולים יותר ושוכרים דירה באזור בו הם רוצים לגור. כיוון שבשנים האחרונות הרבה אנשים התרחקו מחלום המגורים שלהם משיקולי תקציב, וכיוון שהייתה ציפייה שהמחירים יצנחו בעשרות אחוזים, מה שלא קרה בפועל ברוב הערים, גרם לאנשים לבצע צעד זה. צעד זה יכול להתאים לזוג שהיכולת הכלכלית שלהם מאוד רחוקה מהמציאות ואינם רואים איך ב-10 שנים הקרובות הם בכלל יכולים לדמיין לקנות דירה .
השבוע היו אצלי זוג שקנו 2 דירות בבאר שבע ב300,000 שח כל אחת ,משכירים אותה ב1800 שח ובעצם ב600,000 ₪ יש להם 3,600 ש"ח הכנסה לשכירות שבמחיר קרוב לזה יכולים לשכור דירת 4 חדרים בראש העין ובמחיר שבראש העין לא היו מוצאים שום דירה לקנות .
אין ספק שהולכת להיות לנו שנה מעניינת שבה נראה שוק שמתאים את עצמו למציאות. כואב לי לראות זוגות צעירים שהולכים ומתרחקים מקניית דירה ,ובכלל זה זוגות ותיקים שמחפשים זמן רב ולא מצליחים לקבל החלטה .
 
בהצלחה לכולנו
אורן מזרחי
תאריך: 19/01/2012
גיליון: 820
עמוד: 41
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il