08/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
נדחתה עתירתה של סלע בנושא מסוף התחבורתי בראש העין
מאת: יהורם אלוני
שרי סלע: ''אני שוקלת להגיש ערעור לבית המשפט העליון והנושא נבדק בימים אלה''
בית המשפט המחוזי בפתח תקווה דחה את עתירתה של חברת המועצה שרי סלע בנושא מיקומו של המסוף התחבורתי וחייב אותה בהוצאות משפט לעירייה ולמדינה. סלע טענה בעתירתה כי "לא נערכה בחינה תכנונית לקביעת המיקום המתאים ביותר לביצוע התכנית "לתוכנית השלכות ברמה הארצית, ולא נבחנו המשמעויות הנגזרות ממנה על הציבור" כותבת סלע בעתירתה.
כזכור, בחודש ספטמבר 1998 אישרה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז מרכז את תכנית האב של העיר ראש העין שהתבססה על הנחה כי אוכלוסיית העיר תגדל לכ- 80 אלף תושבים. במסגרת התכנית נכלל גם מסוף תחבורתי לאוטובוסים שינועו בתוך השכונות העתידיות ותיתן מענה למגורים בחלק המזרחי של העיר שכוללת תוספת של כ- 14,500 יחידות דיור. חברת המועצה שרי סלע שמתנגדת לתוכנית, ביקשה מספר פעמים לקיים דיון מעמיק במועצת העיר בנושא התחבורה הציבורית בעיר לפני שממקמים את המסוף התחבורתי, אך לא נענתה. בחודש ספטמבר דחה ד"ר שוקי אמרני, יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובניה, את עתירתה של סלע להרשות לה לערור על החלטת ועדת המשנה בפני המועצה הארצית לתכנון ובנייה. חברת המועצה שרי סלע עתרה לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה כנגד החלטתו זו של יו"ר הוועדה המחוזית. כמו כן, ביקשה סלע בעתירתה להורות לכל הגורמים המוסמכים להימנע מביצוע כל הליך תכנוני או מעשי למימוש התוכנית. בית המשפט המחוזי בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, דחה את עתירת סלע, החליט לאשר את התכנית למתן תוקף בכפוף לנאמר בהחלטת האישור וחייב את שרי סלע בהוצאות משפט.
שרי סלע, חברת המועצה מסרה לנו בתגובה: "את המשוואה שבעולם המודרני הבינו כבר לפני עשרות שנים, שתחבורה ציבורית נוחה, זמינה, מהירה, וירוקה, היא שוות ערך לאיכות חיים, קברניטי העירייה בראש העין עדין לא הפנימו. משהבנתי שרשויות התכנון בכל הרמות, אינן מתכוונות להשקיע בתכנון מראש לשכונות הקיימות והעתידיות ובניסיון לפתור את מצוקותיהם העכשוויות של תושבי ראש העין, יצאתי למאבק על עתידה של העיר. פעלתי ככל יכולתי באמצעים הדלים שעומדים לרשותי כחברת מועצה. העתירה נכתבה על-ידי ונגשתי לבית המשפט ללא ייצוג משפטי. המאבק שלי אינו מאבק פרטי. הוא מאבק ציבורי למען התלמידים, הסטודנטים, החיילים וכל התושבים צרכני התחבורה הציבורית בעיר. המאבק שלי הוא למען התושבים העתידיים. המאבק שלי הוא מאבק לשמירת הסביבה. במקום שהעירייה תצטרף למאבקי ותדרוש ממשרד השיכון, שלפני בנייתם של שבע השכונות החדשות ו- 17 אלף יחידות הדיור, יתכננו תכנית כוללת לתחבורה ציבורית, הם בחרו להילחם בי. הפסדתי בדיון המשפטי, אך התושבים שלמענם עתרתי, יפסידו איכות חיים. לאור חשיבותו של הנושא והמשקל הסגולי הרב שיש לו על כל הפיתוח העתידי, אני שוקלת להגיש ערעור לבית המשפט העליון והנושא נבדק בימים אלה".
 
בתמונה: חברת המועצה שרי סלע
תאריך: 26/01/2012
גיליון: 821
עמוד: 8
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il