11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
אוהד לוי, תושב העיר, ייצג את ישראל בכנס הסוכרת הבינלאומי בוושינגטון
מאת: יהורם אלוני
''למדתי לחיות עם הסוכרת ללא כל מגבלה. אני מתייחס אליה כחלק משגרת חיי ולא מוותר על שום פעילות''.

אוהד לוי, תלמיד כיתה ח' בחטיבת 'היובל' נבחר לאחרונה לייצג את האגודה לסוכרת נעורים בישראל בכנס הסוכרת הבינלאומי שיערך בוושינגטון, ארה"ב בחודש יוני 2011.

בגיל 6, לאחר מספר שבועות של תחושת יובש ופה ותיאבון מוגבר, אובחן כחולה בסוכרת נעורים. מאז מבצע אוהד מספר בדיקות דם בכל יום, ומבקר את רמת הסוכרת בדמו באמצעות משאבה להזרקת אינסולין. "למדתי לחיות עם הסוכרת ללא כל מגבלה" אומר לוי. "אני מתייחס אליה כחלק משגרת חיי ולא מוותר על שום פעילות בגלל הסוכרת".

לוי, שלאחרונה הגיע למצוות, הוא תלמיד מצטיין בחטיבת 'היובל' בעיר ומבלה יום בשבוע במרכז יש"י בכפר סבא להעשרת ילדים מחוננים. הוא גם שחקן טניס מצטיין, ובכלל מרבה בפעילות ספורט. "העיסוק בספורט הוא חלק מחיי, אני נהנה לעסוק בספורט, ותוך כדי כך גם משפר את השליטה בסוכרת, שכן פעילות ספורטיבית מועילה להורדת רמת הסוכר".

בכנס הבינלאומי של האגודה הבינלאומית לסוכרת נעורים ה- JDRF שייערך בוושינגטון בחודש יוני 2011 ייפגש לוי עם חברי קונגרס וסנאטורים אמריקאיים וינסה לשכנע אותם להגדיל את התקציבים הפדראליים המופנים למציאת מרפא לסוכרת."כיום נערכים בעולם מאות מחקרים במטרה להביא מרפא למחלת הסוכרת, מפיתוח לבלב מלאכותי ועד להשתלת תאי בטא בלבלב שמקורם בתאי גזע עובריים", מסביר לוי. "ככל שיוקצו יותר תקציבים למציאת מרפא לסוכרת תוקדם הגאולה שלנו ואנו חולי הסוכרת נוכל להשתחרר מהתלות באינסולין ומהסיבוכים הבריאותיים הכרוכים בחוסר איזון של רמת הסוכר בדם". לאחרונה התבשרו חולי סוכרת נעורים בישראל כי ועדת סל הבריאות אישרה הכללת מד-סוכר רציף לחולים צעירים בסל הבריאות החל משנת 2011. החלטה פורצת דרך זו תשפר משמעותית את יכולת השליטה ברמת הסוכר בדם ותביא לצמצום משמעותי בסיבוכים שמקורם בחוסר איזון ברמת הסוכר בדם.

פעילות זו שנתמכה ע"י האגודה לסוכרת נעורים בישראל הינה אחת מפעילויות מבורכות של אגודה זו שסיסמתה: "מחויבים למציאת מרפא".

ב-8 בפברואר 2011 ייערך מפעל ההתרמה השנתי של האגודה לסוכרת נעורים בישראל. לוי לוקח חלק פעיל במפעל זה ומזמין את תושבי ראש העין להתגייס למחייבות למציאת מרפא, מהר ככל האפשר.

תאריך: 20/01/2011
גיליון: 770
עמוד: 18
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il