08/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
מי מעכב את פרויקט 'לב ישראל' בראש העין?
מאת: יהורם אלוני
חלפו שנתיים מאז שזכתה חברת 'נצבא' קובי במכרז פרויקט 'לב-ישראל' שאמור לקום בצומת קסם ועדיין הפרויקט לא בא לידי מימוש.
לפני כשנתיים זכתה חברת 'נצבא' במכרז פרויקט 'לב ישראל' שהוציא מינהל מקרקעי ישראל. נכון להיום עדיין ללא תוצאות, והשאלה שעולה בימים אלה במסדרונות העירייה "מי מעכב את הפרויקט"?
כזכור, לפני כשלוש שנים הוציא מינהל מקרקעי ישראל מכרז להקמת פרויקט 'לב ישראל' וזאת לאחר שמינהל מקרקעי ישראל הגמיש את תנאי המכרז והוזלת העלויות בגין הקיפאון והמיתון בשוק הבנייה בישראל. התנאים החדשים במכרז נולדו לאחר שהתברר למינהל שההצעות שהוגשו למכרז הראשון לא עמדו בתנאי הכניסה של מינהל מקרקעי ישראל. גם העירייה החליטה להגמיש את תנאי התשלום וזאת כדי שתנאי המכרז יהיה אטרקטיביים ונוחים יותר מתנאי המכרז הראשון. כאמור, במכרז זכה איש העסקים קובי מימון. מיד עם פרסום הידיעה על הזוכה בפרויקט, אמר משה סיני ראש העירייה כי "בניית מרכז הסחר והבילוי, מוליכה את העיר לכיוון שונה בתכלית ממה שהיה עד כה. מדובר במימוש חלק מהחזון העירוני להפוך את ראש העין לעיר מובילה באיכות חיים לתושבים, המציעה לתושביה חיים ברמה גבוהה, לצד מערכת חינוך מצליחה, עיר עם אירועי תרבות רבים ומגוונים, וכעת גם מרכז עסקים ובילוי גדול. אין ספק כי המרוויחים העיקריים יהיו תושבי העיר שערך הנדל"ן שברשותם יעלה בשיעורים גבוהים" אומר סיני. נכון להיום, חלפו למעלה משנתיים ועדיין לא רואים אור בקצה המנהרה כדי שהפרויקט "יהפוך את התושבים למרוויחים העיקריים" כפי שאמר סיני. השאלה שנשאלת בימים אלה במסדרונות העירייה "האם יש מישהו מעכב את הפרויקט? או שמא מחכים למערכת הבחירות?"
מהעירייה נמסר בתגובה: " על פי הפרסומים בעיתונות המקומית והארצית, נצבא ערכה אירוע השקה לפרויקט 'לב ישראל' בהשתתפות בכירי המשק, אך לפני כחודש. באירוע הציגה חברת נצבא את מרכז העסקים והבילויים הגדול ביותר שעתיד לקום במדינת ישראל, שיספק מקורות תעסוקה ומקומות בילוי ופנאי לאלפי צעירים תושבי העיר. בנוסף, הציגה החברה את מתחם המגורים אותו היא בונה, שיכיל כ- 1,200 יחידות דיור. בשאלות קונקרטיות, העיתון מוזמן לפנות ליזמי הפרויקט, שהם גוף עסקי פרטי."
 
תמונה: צילום אילוסטרציה
תאריך: 02/02/2012
גיליון: 822
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il