08/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
פסלים בכיכר צה''ל בראש העין
מאת: יהורם אלוני
תושבים דתיים המתגוררים ברחוב צה''ל כועסים על העירייה שהציבה לאחרונה פסלים בדמות נגנים בכיכר החדשה. התושבים טוענים כי הצבת הפסלים פוגעת ברגשותיהם שכן לטענתם כתוב ''לא תעשה לך פסל וכל תמונה''.
כידוע מאז שהעיר ראש העין חרטה על דגלה כעיר מוזיקלית, החליטו בעירייה והגורמים המוסמכים להציב בכיכרות החדשות והישנות סמלי מוזיקה. גם בכיכר החדשה שנבנתה ברחוב צה"ל, הוחלט להציב בכיכר סמלי מוזיקה. בשבוע שעבר הוצבו שם נגנים בדמויות בני אדם מה שהביא לכעס ולמרירות בקרב התושבים שלא אהבו את זה בלשון המעטה. התושבים מבקשים מהעירייה להסיר את הפסלים משום שזה פוגע ברגשותיהם "זה אסור מבחינת התורה שאומרת לא תעשה לך פסל וכל תמונה" אומרים התושבים "זו חוצפה שלא שואלים את התושבים והעירייה עושה ככל העולה על רוחה. בשכונות החדשות יש משאל לתושבים מה להציב על הכיכר וכאן בשכונות הוותיקות לא שואלים את התושבים. זה פשוט בושה וחרפה", אומר אחד התושבים. לנו נודע כי בימים אלה חותמים תושבים על עצומה הקוראת לראש העירייה משה סיני ולמנכ"לית העירייה אירית נתן להסיר את הפסלים מהכיכר "לפני שיהיה מאוחר" כדבריהם.
לנו נודע כי רב העיר עזריה בסיס דיבר לאחרונה עם מספר חברי מועצה והתריע בפניהם על הנושא שמבחינת ההלכה מדובר באיסור תורה של הצבת פסלים. "התרעתי בפני חברי המועצה והודעתי להם שמדובר באיסור לאו 'לא תעשה לך פסל', בייחוד שמדובר בשכונה דתית שיש שם מספר רב של בתי כנסת ומתגוררים בה רבנים חשובים. אנחנו חייבים למחות ואנחנו נעשה זאת רק בדרכי נועם", אמר השבוע רב העיר עזריה בסיס לעיתון 'אינדקס אובייקטיבי'.
מהעירייה נמסר בתגובה: "המצב הוא ההיפך הגמור. תושבי העיר ראש העין, ובכלל זה רחוב צה"ל, הציפו את הרשות העירונית בטלפונים ובתגובות חיוביות המביעות את הערכתם למיצגים התרבותיים והאומנותיים בתחום המוזיקה והעירייה תמשיך בעשייה למען ציבור תושביה. העיצובים לא רק שלא פוגעים ברגשות אף אחד, אלא מעוררים רגשות חיוביים כמו, אהבה, אחדות והתחברות לקהילה, ומביאים גאווה לתושבי העיר. עיצובים אומנותיים דומים מוצבים גם בערים אחרות בישראל, כולל בירושלים, עיר הקודש".
תאריך: 02/02/2012
גיליון: 822
עמוד: 16
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il