16/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 181 תוצאות התואמות את החיפוש
הכושי עשה את שלו
מאת: יהורם אלוני
בעלי עסקים מאזור התעשייה הישן מאשימים את העירייה בחוסר רגישות.
מהעירייה נמסר בתגובה: "הטענה כלפי העירייה מוזרה מאוד שכן מדובר בפלישות שבוצעו בעבר על אדמות המינהל".
 
בעלי עסקים העובדים במתחם אזור התעשייה הישן בעיר, נדרשו על ידי נציגי מינהל מקרקעי ישראל לפנות את עסקיהם עקב תחילתו של סלילת כביש יהושע בן נון כחלק מפרויקט "לב-ישראל" בו זכתה חברת 'מפעלי תחנות בע"מ', בבעלותה של קבוצת 'נצבא' הנסחרת בבורסה הישראלית.
כזכור, בחודש פברואר 2009 הוציא מינהל מקרקעי ישראל מכרז על פרויקט הגדול באזור המרכז 'לב-ישראל' של מרכז העסקים הגדול בישראל ובו עתידים להיבנות גם כ-1,100 יחידות דיור, 220,000 מ"ר למתחם עסקים והקניון הגדול בארץ. ייחודו של הפרויקט הוא בעיקר במיקומו, במפגש בין כביש האורך 6 וכביש הרוחב 5 סמוך לראש העין. כידוע, חברת "מפעלי תחנות בע"מ" כאמור זכתה במכרז.
לנו נודע כי בחודשים האחרונים כבר החלו העבודות בשטח למימוש הפוטנציאל הטמון בפרויקט "לב-ישראל" ולשם כך, פנו נציגי המינהל למספר בעלי עסקים הנמצאים באזור התעשייה הישן וביקשו מהם לפנות את עסקיהם לצורך בניית הפרויקט. בעלי עסקים הנמצאים במקום קרוב לעשרים שנה נאלצו להעתיק את עסקיהם ליישובים סמוכים מאחר ולטענתם עדיין לא מצאו מקום חלופי. "העירייה לא דאגה לנו למקום חלופי או זמני. הכושי עשה את שלו ויכול ללכת" אמר אחד מבעלי העסקים. "שירתנו את תושבי ראש העין במשך עשרות שנים ועכשיו זורקים אותנו לכלבים". לדברי בעלי העסקים, "אף נציג מהעירייה לא הגיע כדי להציע עזרה. היכן הרגישות של הגורמים המוסמכים בעירייה לבעלי העסקים?" למרות שמדובר באדמת מינהל אומרים בעלי העסקים, "צריכה להיות רגישות מסוימת ומחובתה של העירייה לדבר עם היזם כדי לדאוג לנו למקום זמני או קבוע".
מהעירייה נמסר בתגובה: "הטענה כלפי העירייה מוזרה מאוד שכן מדובר בפלישות שבוצעו בעבר על אדמות המינהל. במסגרת מכרז לב ישראל פונו הפולשים על ידי מנהל מקרקעי ישראל ולכן על בעלי העסקים למצוא לעצמם חלופה הולמת וחוקית. אין מתפקידה של העירייה להעניק אכסניות לעסקים פרטיים".
פרי אטיאס, מנכ"ל חברת "מפעלי תחנות בע"מ", מסר בתגובה: "מינהל מקרקעי ישראל פתח בהליכים משפטיים לפני מספר שנים כנגד פולשים באזור התעשייה הישן בראש העין ולאחרונה התקבלו פסקי דין המורים לעסקים להתפנות מהשטח וזאת לצורך הרחבת הסלילה של כביש יהושע בן נון".
תאריך: 20/01/2011
גיליון: 770
עמוד: 8
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il