08/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
היכן הרגישות של עיריית ראש העין?
מאת: יהורם אלוני
שמריהו עמרני, תושב העיר ונכה 100% הנזקק לטיפול סיעודי קיבל השבוע צו הריסה לדירת החדר בה מתגורר. לטענת העירייה המבנה בלתי חוקי.
השבוע קיבל שמריהו עמרני נכה 100% המרותק לכיסא גלגלים, טלפון ממשטרת ראש העין, המזהירה אותו כי העירייה עומדת להרוס חלקים מביתו, משום שלטענתה, המבנה לא חוקי.
עמרני, המתגורר בדירת חדר וחצי, עבר לאחרונה אירוע מוחי ואירוע לבבי, ונזקק לטיפול סיעודי בכל שעות היממה. עפ"י דרישות משרד הרווחה, הוא זקוק למטפלת צמודה אולם יש צורך בחדר נפרד ללינה, תנאי הכרחי לאישור העסקת המטפלת. עמרני נאלץ לבנות ללא היתר תוספת בנייה בדירת החדר על מנת לשכן את המטפלת. לפני כשבוע, שלחה העירייה צו הריסה על בנייה בלתי חוקית בטענה כי הדירה אשר בה מתגורר עמרני מזה 50 שנה, בנויה על שטח ציבורי ולכן המבנה הוא בלתי חוקי ומיועד להריסה. עמרני טוען כי בנה את המבנה בלית ברירה מאחר ולטענתו אף מטפלת לא מסכימה לגור איתו באותו חדר. החשש של עמרני מתבסס על העבר שבו שלחה העירייה לביתו פועלים אשר החלו במלאכת הריסת גג ביתו וגדר.
עמרני אמר השבוע ל'אינדקס אובייקטיבי' "פניתי לעירייה מספר פעמים כדי להסדיר את הנושא ואף דיברתי עם גורמים באגף ההנדסה ושם הבטיחו לי שהנושא יסודר, ולהפתעתי הודיעו לי במשטרה כי בכוונת העירייה להרוס את המבנה. עמרני מבקש את עזרתם של חברי המועצה שיגלו רגישות כלפי אדם שתמך בהם וכעת לא מכיר בו.
מהעירייה נמסר בתגובה: " השאלה איננה מובנת- החוק אינו מאשר לאף אחד לפלוש לשטח ציבורי ולהקים מבנים, ללא קשר למין, גזע, דת ומצב בריאותי. כאשר המדובר בפלישה לשטח ציבורי, על הרשות לפעול למניעת פלישה ו/או בניה בשטח ציבורי תוך קביעת עובדות מוגמרות בשטח, אין מנוס מלפעול על פי דין ולהורות על הריסת תוספת הבניה דנן. יצוין כי מר שמריהו עמרני בנה בנייה בלתי חוקית בשטח המיועד למבנה ציבורי ואין זו הפעם הראשונה שמר עמרני בונה תוספות בניה ללא היתר, ואין זו הפעם הראשונה שהעירייה הורסת את תוספות הבניה הללו במקרקעין, בהתאם לצווי הריסה הניתנים כנגד מר עמרני. לאחרונה, כמפורט במכתבך שבסימוכין, מר עמרני הוסיף ובנה כדלקמן: במרפסת מקורה של ביתו אשר בשטח ציבורי הורמו קירות מעל מעקה המרפסת עד לגובה הסככה ונפתחו פתחי חלונות ודלת. כל זאת ללא היתר בניה כדין ובניסיון לקבוע עובדות בשטח."
תאריך: 02/02/2012
גיליון: 822
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il