18/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 338 תוצאות התואמות את החיפוש
היעד: 100 מתנדבים
מאת: יוכי יעקבזון
מתנדבי גמל''א החונכים 20 ילדים מהעדה האתיופית בעיר, הציבו לאחרונה יעד חדש: 100 מתנדבים חדשים שיתווספו לכוחות הארגון.
בראש-העין מתגוררות 80 משפחות מהעדה האתיופית, עשר מהמשפחות נהנות ממתנדבי גמל"א תושבי העיר, שמתחברים לילד או שניים מהמשפחה ומסייעים להם בלימודים ובחייהם האישיים והחברתיים. בגמל"א מספרים: "המתנדבים נפגשים עם הילד, מגיל גן ועד יב' פעם בשבוע למשך שעתיים, אפשר לעשות 'חניכה חווייתית' או לימודית, כל אחד כפי רצונו, אפשר להיפגש בספרייה, במרכז אביב, או בבית. תוך כדי משחק משוחחים ואף נוצר חיבור עם משפחת הילד, כך שלעיתים, מפגש של אחת לשבוע במשך שעתיים, הופך להיות משמעותי וחיוני ביותר לילד ולמשפחתו."
נציגי גמל"א וביניהם גליה רז, רכזת גמל"א הגיעו לפגישה עם ראש העיר משה סיני, בלוויית המתנדבים רוני לנצר ומשפחת ארגמן ושיתפו את ראש העיר בתחושת הסיפוק שיש להם בעקבות הקשר הנפלא שיצרו עם החניכים ש'אימצו' ועם משפחותיהם. רוני לנצר: "בחרתי לחנוך את אחד הילדים מתוך תחושה של עשיית משהו למען האחר, ומהר מאד נשאבתי ואני חונך גם את הילד השני במשפחה, ובעצם, אשתי ואני מסייעים ככל יכולתינו לכל המשפחה, אם זה בהתקנה של מחשב והחיבור לאינטרנט, ואם זה בהתנהלות יומיומית עם הילדים. זה ממלא אותי ומעניק לי תחושה עצומה של נתינה וקבלה".
רז סיפרה כי יש מספר מועט של מתנדבים לפרויקט: "מכיוון שיש עוצמה במעורבות תושבים, אני פונה אליך ראש העיר, שתסייע לי לאתר עוד ועוד מתנדבים. יש לנו עוד 70 משפחות שזקוקות לחונך בוגר, ומטרתי היא להגדיל את מספר המתנדבים בגמלא מ- 25 כיום, ל- 100 מתנדבים, לטובת המשפחות מהעדה האתיופית. לולא תמיכה וליווי של מתנדבי גמל"א, היה למשפחות אלה קשה מאד להסתדר בחיי היומיום, כי המנטליות של הישראלים שונה מאד מהמנטליות של העדה."
ראש העיר, משה סיני: "כל כך התרגשתי לשמוע על העשייה שלכם למען הילדים, שזה בהחלט מחמם את הלב. העיר ראש העין התברכה במתנדבים וידועה ברוח המשפחתית שבה, אני משוכנע שעם פרסום מועט לעשייתכם, נצליח לגייס עוד מתנדבים לפרויקט הנפלא שלכם. יישר כוח על עשייתכם."
 
תצלום אילוסטרציה
תאריך: 20/01/2011
גיליון: 770
עמוד: 22
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il