08/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
המאבק בראש העין נושא פרי
מאת: יהורם אלוני
רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה השתתף בשבוע שעבר בוועדת הפנים והכלכלה של הכנסת שדנה לחייב קבלנים בהקצאת דירות לזוגות הצעירים.
למעלה משנתיים נאבק רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה למען השגת דיור עבור זוגות הצעירים וזכאי משרד השיכון. בשבוע שעבר נראה כי המאבק נושא פרי לאחר שהצעתו לחייב את הקבלנים להקצות 20% מהדירות עבור זוגות הצעירים, עלתה באחת מדיוני הוועדה של הפנים והכלכלה של הכנסת שבה השתתף, אשר בסופה הוחלט לקיים דיון נוסף בנושא ולשקול בחיוב את ההצעה.
רזיאל אחרק, המשמש כסגן ראש העירייה ויו"ר אגף ההנדסה והספורט בעירייה, הוביל את המאבק מאז כניסתו לתפקיד בנושא פיצולי דירות למען תושבי העיר. התוכנית שזכתה להד תקשורתי רחב, מומשה במספר ערים כגון קריית גת יהוד כפי שדווחנו לפני מספר שבועות ובסופו, אישר שר הפנים אלי ישי את תוכנית הפיצולים. גם ממאבק להקצות 20% מהבנייה לטובת הזוגות הצעירים וזכאי משרד השיכון, לא מתכוון רזיאל להרפות ובשבוע שעבר הוזמן רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה, להשתתף באחת מישיבותיה החשובות של וועדת הפנים והכלכלה שעסקה, בין היתר, בתוספת לחוק התכנון והבניה המחייב את הקבלנים שזכו במכרז משרד השיכון שבכל תוכנית בנייה חדשה, יוקצה 20% מכל הבנייה החדשה לטובת הזוגות הצעירים. רזיאל שהשתתף בדיון אמר כי "מצוקת הדיור בארץ בכלל ובראש העין בפרט במצוקה קשה. את המאבק למען הזוגות הצעירים ולזכאי משרד השיכון אני מנהל מזה כמה שנים ולא ארפה עד אשר יחוקק חוק שיחייב ש-20% מכל בנייה חדשה, תוקצה עבור זוגות הצעירים וזכאי משרד השיכון. בדיון בכנסת שטחתי בפני חברי הוועדה את הבעיה בכלל ובפרט בראש העין לנוכח הבנייה העתידית של השכונות החדשות". דיון מעין זה התקיים גם בחודש מרץ 2011 בהשתתפות שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס וסגני ראשי ערים נוספים. רזיאל שקיבל את רשות הדיבור בדיון כנציג סגני ראשי הערים וכנציג זוגות הצעירים, העלה את ההצעה לחייב את הקבלנים שזכו במכרז של משרד השיכון להקצות 20% מכל בנייה חדשה לטובת הזוגות הצעירים.
רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה מסר לנו בתגובה: "אני מקווה שההצעה שלי לחייב את הקבלנים להקצות דירות עבור הזוגות הצעירים וזכאי משרד השיכון תמומש כפי שהצעתי לפיצול דירות באה לידי ביטוי בהחלטת שר הפנים אלי ישי שהתיר לפצל דירות והורה לראשי הרשויות לממש חוק זה. נמשיך להיאבק למען הזוגות הצעירים וזכאי משרד השיכון".
תאריך: 09/02/2012
גיליון: 823
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il