10/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
מבצעים קיצוצים
מאת: יהורם אלוני
חברי מועצת העירייה מעבירים לאחרונה ביקורת חריפה על המגמה לבצע קיצוץ רוחבי באגפי העירייה כדי לממן את שלוחת האוניברסיטה הפתוחה בעיר.
לדבריהם עלות פתיחת שלוחת האוניברסיטה הפתוחה בעיר הנאמדת במיליון וחצי שקלים, אינה כלולה בספר התקציב לשנת 2012. כדי לממן את פתיחת האוניברסיטה, מתכננת העירייה לבצע קיצוץ רוחבי בכל אגפי העירייה דבר שמכעיס במידה רבה את חברי מועצת העיר שלטענתם, "לא שואלים אותם" והדרג המקצועי עושה ככל העולה על רוחו". לנו נודע כי חברי מועצה המכהנים בוועדת הכספים של העירייה, מתחו ביקורת על הקיצוץ העתידי באגפיהם בפני יו"ר הוועדה סגן ראש העירייה רזיאל אחרק ואף איימו להביא את הדברים בישיבת המליאה האחרונה אולם ברגע האחרון הוחלט לדחות את הנושא.
עופר בביוף, חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הנוער והצעירים, אמר לנו השבוע "לא ברור איך העלויות לא היו ידועות לפני חודש כשנסגר התקציב. גזבר העירייה רחבעם חיים אמר לי שלפי החישוב שלו, כדי לקצץ שלושה מיליון שקלים שכוללים את פתיחת השלוחה ואת חוק חינוך חינם, יש צורך בקיצוץ של 15 עד 17 אחוז בתקציבי האגפים. במידה שכך, אני מצפה שיבטלו פרויקט עירוני כמו פסטיבל תימנה ולא להשתית קיצוץ רוחבי על כל האגפים שבעקבותיו לא יערכו אירועי קיץ לבני הנוער". יש לציין שזו לא הפעם הראשונה שמבצעים קיצוצים באגף הנוער והצעירים ועל זה בביוף מבטיח שלא יעבור בשתיקה ולא ירים את ידו בעד עדכון התקציב שיתקיים בישיבת המליאה בעוד מספר שבועות.
 
מהעירייה נמסר בתגובה :" הקמת שלוחה של האוניברסיטה הפתוחה מהווה הישג היסטורי חסר תקדים בתולדותיה של העיר ויוצרת הזדמנויות חדשות לתושביה. לראשונה יוקם מוסד אוניברסיטאי מוכר שיעניק תואר ראשון ושני לתושבים ויאפשר לימודי תואר ראשון לתלמידי התיכונים בעיר. מדובר בהישג מרגש לעיר ראש העין, והרשות המקומית ותושביה יירתמו כדי לממש אותו ולקדם את העיר. להנהלת העיר לא הגיעו כל טענות בנושא. ההפך, בישיבת המועצה ראש העיר הציג את הנושא וזכה לתמיכה כללית, כשברור כי הדבר יחייב עדכון בתקציב, ייתכן ע"ח פעילויות אחרות. המדובר לכל הדעות במהלך מבורך שאכן מחייב גם השקעת תקציבים למען תושבי העיר וזו חובתה של הרשות להשקיע את הכספים בחינוך הדור הצעיר והיא גם גאה בהשקעות אלו. הרשות המקומית הוצפה בברכות על רקע המהלך והיא שמחה שהחזון לקידום החינוך ומנהיגות הנוער והצעירים בראש העין קורם עור וגידים."
 
בתמונה: עופר בביוף.
תאריך: 16/02/2012
גיליון: 824
עמוד: 18
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il