10/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
סעיף יוקר הדיור
מאת: יהורם אלוני
רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה שהשתתף השבוע בוועדת הכספים בכנסת העלה את נושא יוקר הדיור.
רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה ויו"ר אגף ההנדסה והספורט שהשתתף השבוע בוועדת הכספים של הכנסת במסגרת 'יום השלטון המקומי', העלה את נושא ההנחות במיסי הארנונה ברשויות המקומיות ואת יוקר הדיור בה מתמודדות משפחות רבות בארץ.
'יום השלטון המקומי' נערך בכנסת בהשתתפות ראשי ערים, סגנים וחברי מועצה מכל הארץ, אותו יזם ח"כ זאב בילסקי מסיעת 'קדימה'. במהלך יום השלטון המקומי השתתפו ראשי הערים וסגניהם בוועדות השונות בכנסת: וועדת החינוך, וועדת העלייה והקליטה, וועדת הכלכלה, זכויות הילד וועדת הפנים. המשתתפים שזכו לאוזן קשבת מחברי הוועדה, הציגו את הבעיות הקיימות, כל אחד ואחד בעירו וקיבלו הסברים מחברי הוועדה.
רזיאל אחרק, שהשתתף ביום השלטון המקומי במסגרת תפקידו כסגן ראש העירייה, העלה בוועדת הכספים של הכנסת את נושא ההנחות בארנונה ברשויות המקומיות. לדברי רזיאל "הבקשות להנחות במיסי הארנונה של תושבים ברשויות המקומיות עולה מדי שנה בשנה, ואין ספק שהדבר מעיד על פגיעה קשה במעמד הביניים של האוכלוסייה בישראל משום שהמשאבים מהתקציב המשפחתי הולכים על סעיפי הדיור שהתייקרו במאות אחוזים. בעקבות כך, אין באפשרותן של אותן משפחות להשקיע בחינוך הילדים בשנים הקריטיות". רזיאל אמר לחברי הוועדה "יש לוועדת הכספים של הכנסת את הכוחות לבצע את השינויים בתקציב המדינה כדי לשנות את סדרי העדיפויות". הנושא השני שהעלה רזיאל בוועדת הכספים הוא חוק חינוך חובה בגני הילדים שהתקבל השבוע בכנסת. רזיאל אמר במהלך הדיון כי למרות שהחוק קיים כבר משנת 1984, הוא מיושם רק עכשיו. ככל הנראה ולדברי שר החינוך גדעון סער, בשנה הקרובה מערכת החינוך לא תצליח לתת מענה לחוק חינוך חובה לגילאי שלוש וזאת לאור לוח הזמנים הצפוף ובכך משפחות רבות ייאלצו לשלם אלפי שקלים עבור ילדם בגן ילדים פרטי, והדבר יוצר מעמסה רבה ומונע מאימהות רבות לצאת לשוק העבודה. רזיאל הציע כי משפחות שלא יקלטו יוכלו בשנה הקרובה לזכות למימון בשנה הקרובה בגנים הפרטיים עד שהרשויות המקומיות יוכלו לתת מענה מלא לכל מי שמלאו לו שלוש שנים. השר הבטיח לבדוק את הנושא.
תאריך: 16/02/2012
גיליון: 824
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il