11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
לא יוקם מקווה בגבעת הסלעים
מאת: יהורם אלוני
וועדת ההקצאות של העירייה נענתה לבקשת תושבי גבעת הסלעים והחליטה לבטל את ההקצאה של המקווה המתוכנן בשכונה.

מעמותת 'אוהל שרה ובאר מרים' נמסר בתגובה:"העמותה מזועזעת מההחלטה שרירותית זוהנובעת ממניעים פסולים ומשיקולים זרים והכוללת טענות שאין לכנותן אלא מבישות".

עצומה של תושבים המתגוררים בשכונת גבעת הסלעים נגד הכוונה של עמותת 'אוהל שרה ובאר מרים' לבנות מקווה טהרה בשכונה, הביאה להחלטה של וועדת ההקצאות בראשותה של המנכלי"ת, אירית נתן, לבטל את ההקצאה לתכנון בניית המקווה שהיה אמור להיבנות.

כזכור, לפני כחודשיים פורסמה כתבה בעיתון 'אינדקס אובייקטיבי' על כך שתושבים המתגוררים בשכונת גבעת הסלעים החלו להחתים עצומה כנגד הכוונה לבנות בשכונתם מקווה טהרה. מארגני העצומה גייסו מאות תושבים שחתמו על העצומה והגישו אותה לראש העירייה, משה סיני. לטענת התושבים: "השכונה באופייה היא חילונית וכן הרוב המכריע של תושבי השכונה הם חילונים וגם החלק מהאוכלוסייה שהוא מסורתי אינו צורך שירותי מקווה".

לאחר שנבחן הנושא על ידי וועדת ההקצאות בראשותה של מנכלי"ת העירייה, אירית נתן, הוחלט להיענות לדרישת התושבים ולבטל את ההקצאה עד אשר תתקבל החלטה אחרת בנושא.

המנכלי"ת אירית נתן כותבת במכתבה: "הוועדה, לאחר שעיינה בנימוקי ההתנגדות ושמעה את הצדדים, סבורה שלא מתאים למקם מקווה טהרה בסדר גודל שהוצג בפני הוועדה בשכונה שבה כ- 735 בתי אב, אשר רוב האוכלוסייה בה חילונית ואשר ממצאי הקרקע בה לצרכי ציבור מצומצם מאוד". עוד כותבת המנכלי"ת במכתבה: "כמו כן, יש ממש בטענה שאין מענה מתאים לחניה במקום, וגם לא ניתן להתעלם מהתנגדות גורפת של התושבים בסדר גודל שלא היה עד כה בפני הוועדה".

בסיום מכתבה ציינה המנכלי"ת כי "לאור כל האמור לעיל, מחליטה הוועדה שלא לאשר לעמותה ביצוע פרסום שני להגשת התנגדויות ואין מקום להמשיך הלאה בהליך ההקצאה".

מהעירייה נמסר בתגובה: "עפ"י החוק והנחית משרד הפנים, קיימת ועדה מקצועית, שחבריה מנכ"לית העירייה, היועצת המשפטית וגזבר העירייה, שמתפקידה לבדוק את כל ההיבטים, והחלטותיה המקצועיות אינן נתונות ללחץ או התערבות של גוף כזה או אחר. יש לכבד החלטות גוף מקצועי זה. מעבר לכך, בקרוב ייבנה מקווה ב- ה' באייר, אשר ישרת את השכונות החדשות, ובכללן הוא יוכל לשרת גם את תושבי שכונת גבעת הסלעים".

דובר העמותה מסר בתגובה:"העמותה מזועזעת מההחלטה שרירותית זוהנובעת ממניעים פסולים ומשיקולים זרים והכוללת טענות שאין לכנותן אלא מבישות,מפרה ברגל גסה את התחייבות העירייה לעמותה, אשר אך ורק בעקבותיה בהכוונת ובהוראת העירייה ובכיריה הוציאה העמותהלמעלה ממיליון שקלים והמנוגדת לתב"ע (תכנית בניין-עיר, י.א) המפורשת במגרש ולתקנות משרד הדתות לצורך הדחוף של תושבי השכונה הזועקים כבר למעלה מ 20 שנה להקמת מקווה טהרה בתחומה. נכון להיום ממתן ההחלטה זו הולכים ומצטרפים מאות רבות שלתושבים בכל רחבי העירומתארגנים למאבק לביטול ההחלטה הפסולה שבמידה ותעמוד בתוקפה, תהווה בכייה לדורות. אנו פונים לעירייה בדרכי שלום ליישר את ההדורים".

תאריך: 20/01/2011
גיליון: 770
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il