09/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1224 תוצאות התואמות את החיפוש
''הכבאים התעכבו''
מאת: יהורם אלוני
הקהילה האתיופית בעיר טוענת שהיה ניתן להציל את הילדה ליפז ראטה שנספתה בשבוע שעבר בדליקה.
בני משפחתה של הילדה ליפז רטה ז"ל שנספתה באסון הדליקה שהתרחש בשבוע שעבר, עלו השבוע לקברה שבבית העלמין המקומי והתייחדו עם זכרה יחד עם עשרות מבני הקהילה האתיופית שהביעו בפנינו את כעסם על מכבי האש אשר לטענתם "הכבאים התעכבו".
שכנים המתגוררים בבנין וגם קרובי משפחה האשימו השבוע את מכבי האש שהתעכבו וטענו שלו היו מגיעים בזמן, ניתן היה להציל את הילדה. לנו נודע כי ועד הקהילה של עולי אתיופיה בראש העין התכנס השבוע כדי לדון בדרכים איך לסייע למשפחה שבינתיים מתפללת שאבי המשפחה יצא מבית החולים, שם נודע כי מצבו הולך ומשתפר. מגיעים מאות מבני הקהילה בארץ ומשתתפים בצער המשפחה. אחד מראשי הקהילה אותו פגשנו, אמר לנו השבוע "כל הקהילה האתיופית בארץ ובראש העין בפרט מביעה את צערה וזעזועה העמוק על פטירתה של ליפז ז"ל. יחד עם זאת, צריך לזכור כי תחנת כיבוי האש בראש העין נמצאת מרחק של דקות ספורות מהמקום בו אירעה הדליקה ולצערי, הכבאים התעכבו והגיעו באיחור של כרבע שעה. הם הגיעו מאוחר מידי ורק לאחר שהגיעו כוחות ההצלה, הגיעו מכבי האש. אם הם היו מגיעים בזמן אולי היה ניתן להציל את ליפז ז"ל".
אורן שישיצקי, קצין כיבוי בשרותי כבוי בתחנת פתח תקווה מסר לנו בתגובה "למעשה עם קבלת ההודעה יצאו למקום מיד ארבעה צוותי כיבוי: צוות מתחנת מראש העין שהופיע למקום תוך 5 דקות, צוות מתחנת אלעד שהגיע שתי דקות אחר כך, צוותים נוספים מתחנת פתח תקווה שהגיעו תוך שמונה דקות מרגע קבלת ההודעה. לאחר בדיקת היומן המבצעי ומערכת ההקלטה ולאחר הבדיקה, יש לציין כי הצוותים הגיעו למקום תוך זמן קצר ופעלו בנחישות ובמקצועיות". עוד מוסיף שישיצקי "לעתים בתוך האירוע אנשים מאבדים את ממד הזמן וכל דקה שחולפת נראית כמו נצח. טענות המשפחה ממש לא נכונות".
 
בתמונה: חלקת הקבורה של ליפז רטה ז"ל
תאריך: 23/02/2012
גיליון: 825
עמוד: 16
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il