11/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1230 תוצאות התואמות את החיפוש
גילה גמליאל: ''אעניק לנשות ראש העין כלים שיסייעו למגר את נגע האלימות בתוך המשפחה''
מאת: יהורם אלוני
גילה גמליאל הודיעה השבוע כי החל משנה הבאה תורחב פריסת הסדנאות להגנה עצמית המועברות לנשים ברחבי הארץ והסדנאות יועברו גם לתושבות ראש העין.

גילה גמליאל, סגנית השר לקידום צעירים, נשים וסטודנטים במשרד ראש הממשלה הודיעה השבוע כי החל משנה הבאה תורחב פריסת הסדנאות להגנה עצמית המועברות לנשים ברחבי הארץ והסדנאות יועברו גם לתושבות ראש העין. הסדנאות מתוקצבות על ידי הרשות לקידום מעמד האישה הכפופה לסגנית השר. גמליאל הודיעה על הרחבת פריסת הסדנאות במסגרת נאומה בכנסת לרגל ציון יום האלימות במשפחה.

בנוסף עדכנה סגנית השר את חברי הכנסת בנתוני האלימות בתוך המשפחה לשנת 2010 ובדרכי הפעולה של הממשלה לנסות ולמנוע אלימות זו. כך למשל ציינה סגנית השר גמליאל, כי 17 נשים נרצחו על ידי בני זוגן, גבר אחד נרצח על ידי בת זוגו, 6 ילדים נרצחו על ידי הורים, 15,270 תיקים נפתחו במשטרה בגין אלימות בין בני זוג ונעצרו 3405 אנשים בגין אלימות בתוך המשפחה.

סגנית השר ציינה כי נשים רבות פוחדות להתלונן ולעזוב את בתיהן מתוך דאגה לביטחונן הכלכלי. בעקבות ביקור משותף שלה ושל ראש הממשלה במקלט לנשים מוכות אשתקד הנחה נתניהו ליזום תוכנית שתספק מענה לנשים אלו ותאפשר להן לשקם את חייהן. בימים אלו הושלמה עבודת המטה על תוכנית זו, המציעה טיפול רחב יריעה לנשים הבוחרות לעזוב את בתיהן עקב אלימות.

דברי גמליאל בנאומה בכנסת: "רק אם ניתן לנשים את הכלים להעצמה, לעצמאות לביטחון וליכולת לכלכלה עצמית נוכל באמת ובתמים למנוע את נגע האלימות כבר בראשית דרכו ולא בנקודה בה הוא מסתיים בצורה כה טרגית.

תאריך: 02/12/2010
גיליון: 763
עמוד: 22
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il