09/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1224 תוצאות התואמות את החיפוש
ניסיון לסתימת פיות בעירייה
מאת: יהורם אלוני
מנכ''לית העירייה הוציאה הנחייה למנהלי האגפים ש''לא להתכתב עם חברי מועצת העיר בכל נושא שהוא אלא באמצעות לשכת מנכ''ל בלבד''.
סערה בקרב חברי מועצת העיר בעקבות הנחייתה של מנכ"לית העירייה אירית נתן למנהלי האגפים שלא להתכתב עם חברי מועצה רק באמצעות לשכת מנכ"ל בלבד. בהודעה שהוציאה מנכ"לית העירייה אירית נתן נאמר "לידיעת העובדים והמנהלים, אין להתכתב עם חברי מועצת העיר בכל נושא שהוא אלא אך ורק באמצעות לשכת מנכ"ל בלבד". הנחיה זו עוררה את כעסם של חברי מועצת העיר שאמרו לנו השבוע "יש כאן ניסיון של סתימת פיות. האם מנהל אגף או מנהל מחלקה לא יוכל לדווח לחבר המועצה הנושא בתפקיד, על תקלה? היכן כבודם של חברי המועצה?". לטענת חברי המועצה "מנכ"לית העירייה אירית נתן חרגה מסמכותה". יש לציין שמרבית מחברי המועצה איתם שוחחנו השבוע שרובם נושאים בתפקידים ביצועיים בעירייה, העדיפו לא להיחשף כדי לא להיכנס לעימות מילולי דרך התקשורת עם מנכ"לית העירייה אירית נתן או עם ראש העירייה משה סיני, אבל הביעו פליאה על ההנחיה החדשה של המנכ"לית. חברי המועצה ביקשו מהיועצת המשפטית של העירייה עו"ד פרומה פורת לבדוק האם מנכ"לית העירייה אירית נתן חרגה מסמכותה. בעקבות כך, החליטה המנכ"לית "לצנן" את האווירה והוציאה הודעת הבהרה בו היא מציינת כי כוונת ההודעה הייתה "שאין להשיב לתלונות המגיעות מחברי מועצה בכל נושא שהוא, אלא רק באמצעות לשכתי בלבד. העבודה השוטפת של האגפים השונים עם חברי המועצה המחזיקים בתיקים של אותם אגפים תמשיך כסדרה בהרמוניה כפי שהייתה עד היום".
חבר המועצה מיכאל מלמד שהתריע בעבר בפני ראש העירייה משה סיני על "התערבותה של מנכ"לית העירייה אירית נתן בדיוני הוועדה לתכנון ובנייה אשר מנסה להשפיע על חברי המועצה בהצבעה" שיגר מכתב נוסף לראש העירייה ובו הוא מבקש ממנו לטפל בנושא "אין ספק כי התנהלות מסוג זה מזכירה משטרים אפלים ופוגעת בדמוקרטיה", אומר מלמד ומוסיף כי בכוונתו לפנות ליועץ המשפטי לממשלה לבדוק את התנהלותה של מנכ"לית העירייה אירית נתן.
מעיריית ראש העין נמסר בתגובה: הנחיית מנכ"לית העירייה למתן מענה לפניות חברי מועצה באמצעות לשכת מנכ"לית העירייה בלבד, לא באה לפגום בהרמוניה השוררת בין עובדי המקצוע בעירייה לבין נבחרי הציבור. נהפוך הוא: ההנחיה באה על מנת להבהיר את נהלי העבודה, מטעמי ייעול העבודה על מנת לתת מענה הולם לפניות נבחרי הציבור, המידע נבדק לעומק, מאושר ע"י מנכ"לית העירייה, כפי שצריך להיות ובהמשך, ניתן מענה מרוכז מגורם מוסמך בעירייה לספק מענה לשאלות חברי המועצה.
הנחייתה של מנכ"לית העירייה נובעת איפוא מהחשיבות של בניית תהליך ארגוני מסודר, יעיל ואפקטיבי לטובת כל גורמי המקצוע ברשות.
 
בתמונה: אירית נתן
 
תאריך: 23/02/2012
גיליון: 825
עמוד: 8
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il