10/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
תספורת גם לאזרחי המדינה
מאת: יהורם אלוני
רזיאל אחרק, סגן ראש העירייה מבקש במכתבו משר הפנים לקיים ''תספורת'' גם לאזרחי המדינה.
במכתב כותב רזיאל: "בהשתתפותי האחרונה בוועדת הכנסת נחשפתי לכך כי בשנים האחרונות קיימת עלייה קבועה של הדורשים להנחה בארנונה. הדבר מעיד על כך שהציבור הגדול במדינה נושא בנטל התספורות של הטייקונים ואילו הטייקונים ממשיכים לטוס במטוסים מפוארים ויאכטות בעשרות מיליוני דולרים. לכן הגיע הזמן לעשות תספורת גם לחובות של הציבור היקר שנלחם למען המדינה וזה שגם ילחם למענה בעתיד". עוד מוסיף רזיאל במכתבו כי "זוגות צעירים רבים אינם מסוגלים 'לגמור את החודש', רובו של התקציב המשפחתי מיועד לסעיף הדיור וחלקו הקטן מופנה לחינוך. ילדיהם זקוקים בשנים הראשונות להשקעה רבה על מנת שיתפתחו לחינוך איכותי וערכים. בניסיון נואש להשקיע בחינוך הילדים בגילם הצעיר לאחר מימוש סעיף הדיור הדרקוני, נקלעו משפחות רבות לקשיים כלכליים עד כדי כך שחובות הארנונה תפחו עד בלי יכולת לעמוד בהחזרים ובעקבות כך, ישנה מגמה ועליה רבה של משפחות המטופלות ע"י לשכות הרווחה. בעבר הרחוק אפשר משרד הפנים הנחה/תספורת של 50% לחייבים על מנת להוציא משפחות אלו ממעגל החובות ולהחזיר להם את החיוך לפנים ולאפשר להם לגדל דור שלא יזדקק גם הוא לתמיכת המדינה בעתיד. בכך הצדק לא רק ייראה הוא גם ייעשה", כותב רזיאל.
מנתונים שהגיעו לידי מערכת 'אינדקס אוביקטיבי', עולה כי בשנים האחרונות ישנה עלייה מתמדת של מגישי בקשות להנחה בארנונה במחלקת הגבייה בעיר "אם בעבר, מספר מגישי הבקשות להנחה בארנונה היה מגיע לידי מאות. לצערנו, בשנים האחרונות המספר מגיע גם לאלפים" אמר לנו השבוע מקור במחלקת הגבייה וכל זה נובע מהדיור היקר שלא פסח גם על ראש העין.
יש לציין שאין זו הפעם הראשונה שבה מבקש רזיאל אחרק מסגן ראש הממשלה ושר הפנים אלי ישי לצאת במבצע של הנחה במיסי הארנונה לנפגעי צדק חברתי. לפני כשנתיים כשהשתתף רזיאל בדיוני וועדת הפנים של הכנסת שדנה בנושא הדיור הציבורי לזוגות צעירים העלה רזיאל את הנושא של ההנחה בארנונה. כעת מקווה רזיאל שפנייה זו לשר הפנים תיפול על אוזן קשבת ובה יוכלו רבים ליהנות מהנחה בארנונה.
 
בתמונה: דיון בכנסת עם שר הפנים
תאריך: 01/03/2012
גיליון: 826
עמוד: 12
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il