09/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1224 תוצאות התואמות את החיפוש
ספרי הקודש התגלגלו בין ההריסות
מאת: יהורם אלוני
במהלך עבודות ההריסה של מועדון 'החלוץ' ברחוב יהודה הלוי לטובת בניית בית הספר 'אלומות רחל' התגלה לעיני עוברים ושבים מחזה מזעזע, ספרי קודש מתגלגלים בין ההריסות.
מועדון 'החלוץ' ברחוב יהודה הלוי שימש במשך כשלושים שנה לפעילות עניפה לגברים ונשים במהלך כל השנה. הפעילות כללה שיעורי תורה מידי יום ושבת, מסיבות בחגי השנה וכולל ללימוד מבוגרים. בעקבות בנייתו של בית הספר 'נתיבות משה' במתחם נהרס המועדון והפעילות הועתקה למבנה חדש ומודרני הסמוך. השבוע החלה מלאכת ההריסה ובמהלך העבודות שהתבצעו גילו התושבים המתגוררים בסמוך ספרי הקודש מתגלגלים בין ההריסות. התושבים העירו את תשומת ליבו של הקבלן על כך אולם לטענתם הקבלן דחה אותם בכל מיני תירוצים שונים ומשונים. בצר להם, התושבים דיווחו טלפונית לסגן ראש העירייה ויו"ר המחלקה לתרבות תורנית יעקב אדמוני על הנעשה ותוך מספר דקות הגיעו למקום נציגי המחלקה לתרבות תורנית מנחם גברא וגיל אור שהתקבלו על ידי התושבים במחאה רבה. נציגי העירייה לקחו חלק מהספרים ועזבו את המקום. התושבים שהגיעו למקום ביקשו מהקבלן המבצע לעצור את מהלך העבודות ההריסה עד אשר יאספו כל ספרי הקודש אולם לצערם הקבלן לא ניאות לשמוע בקולם בטענה "אין כלום". מערכת עיתון 'אינדקס אובייקטיבי' שהוזעקה למקום על ידי התושבים גילתה עשרות ספרי קודש בין ערמות ההריסות ואין פוצה פה ומצפצף. מבדיקה שערכנו מתברר כי תושבים שהיה להם ספרים במועדון התבקשו על ידי העירייה לפנות ואכן פונו אולם ספרים רבים לא פונו ועל זה יצא קצפם של התושבים "שהעירייה לא וידתה שאין כלום במבנה". איך אמר משהו בעירייה "הייתה פאשלה".
אוריין מנצור, המתגורר בסמוך סיפר כי ראה במו עיניו איך הכף של השופל זורק לתוך המכולה ספרי קודש רבים "כשראיתי את זה יצאו לי דמעות מהעיניים. כך מזלזלים בספרי קודש. בושה וחרפה" אומר מנצור.
יעקב אדמוני, סגן ראש העירייה ויו"ר המחלקה לתרבות תורנית מסר לנו בתגובה: "לצערי לא ידענו מזה ומה שאפשר היה להציל הצלנו. אני מקווה שמקרים מעין אלה לא יישנו בעתיד".
תאריך: 01/03/2012
גיליון: 826
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il