10/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
מלחמת דת בראש העין ?
מאת: יהורם אלוני
רכזת תנועת ''ראש העין חופשית'' בעיר, יהל שרעבי אמרה בישיבת הפעילים: ''ראש העין חופשית מצרה על כך שישנם גורמים בעיר המאמצים את מגמת ההקצנה''.
התנגדותם של גורמים דתיים בעיר להצבתם של הפסלים בכיכר צה"ל בעיר, הציתה ככל הנראה מלחמת דת בראש העין. לאחרונה הוציאה תנועת 'ישראל חופשית' בראש העין, הודעה חריפה נגד הציבור הדתי בעיר כפי שהם מכנים "ניסיון של מגמת ההקצנה להיכנס לשערי העיר".
סניף "ראש העין חופשית", אחד מהסניפים החדשים של תנועת "ישראל חופשית" הארצית, הספיק כבר להשתתף בפעילות המחאה בנושא התחבורה הציבורית בעיר שנערכה לפני כשלושה שבועות וסימן לעצמו מטרות ראשונות בעיר. בישיבת הפעילים של הסניף שנערכה בשבוע שעבר בעקבות הפעילות בנושא התחבורה הציבורית בשבת, עלתה הסוגיה של התנגדותם של תושבים דתיים להצבת פסלים בעיר.
רכזת תנועת "ראש העין חופשית" בעיר, יהל שרעבי אמרה בישיבת הפעילים: "ראש העין חופשית מצרה על כך שישנם גורמים בעיר המאמצים אתמגמת ההקצנה ומבקשים להעמיק ולהנציח פילוג ושוני בעיר,אנו מברכיםעל המאמצים שנעשים לפיתוח ושיפורפני העיר בשכונות הוותיקות והחדשות כאחד". עוד התייחסה שרעבי גם לנושא קידום העיר: "לראש העין פוטנציאל להיות עיר פלורליסטית, ססגונית ומיוחדת. ישנן שכונות שונות בתכלית מה שמוסיף צבע וגוון מיוחד לעיר. כל כך חבל לנו שכשנדמה שהעיר נמצאת במגמת עלייה, היא מוצאת את עצמה הולכת דווקא לאחור בעקבות הקצנות דתיות מיותרות. ראש העין חופשית תלחם בהקצנה על כל סוגיה ותבטיח עיר חופשית שבעה ימים בשבוע המאפשרת לכל צעיריה ובוגריה כאחד להישאר וליהנות מהעיר". שרעבי מתייחסת לנושא התסיסה בקרב הציבור הדתי בעקבות הכתבה ואומרת "אנחנו מכבדים את זכותו של כל אדם לקיים את הדת היהודית כפי שהוא בוחר".
רב העיר עזריה בסיס אמר לנו השבוע "לצערנו העיר ראש העין כבר לא כמו פעם. הם יכולים להקים כל מיני תנועות וזו זכותם. אנחנו נתפלל שהם יחזרו בתשובה".
 
בתמונה: הפסלים שעוררו כעס.
תאריך: 08/03/2012
גיליון: 827
עמוד: 14
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il