27/08/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 97 תוצאות התואמות את החיפוש
סלים ג'ובראן וההמנון- התקווה שנבין את השונה
מאת: אבי חימי-עו''ד
כשהתעוררתי בבוקר יום ב', ציפיתי לראות את העיתונים מלאים בקריאות להדחתו של סער סקלי מבית האח הגדול (ובהמשך להגלייתו מהמדינה), לאחר שסירב להצטרף לחבריו בבית האח בשירת ה''תקווה''
שהרי למה לא יעשה לסער סקלי מה שמבקשים לעשות לשופט בית המשפט העליון סלים ג'ובראן? אבל כותרות בעיתונים אין, אז כנראה שטכס חילופי נשיאי בית המשפט העליון זכה להרבה יותר רייטינג מזה של האח הגדול.
את הסירוב של סער אשאיר לשיפוט הקהל, אבל אסור להשאיר את השופט ג'ובראן לבדו במערכה. על מה בכלל כל המהומה? על אזרח ערבי שמסרב לשיר "כּל עוד בַּלֵּבָב פְּנִימָה נֶפֶשׁ יְהוּדִי הוֹמִיָּה".
אז נכון שמדובר בהמנון הלאומי אבל, בניגוד למדינות דמוקרטיות אחרות, במדינת ישראל הלאום והדת היהודית הם אחד ומילותיו של ההמנון עוסקות כולן בכמיהתו של העם היהודי לארצו ומסמלות את צביונה היהודי המובהק של המדינה.
צריך להכיר במציאות. בליבם של הערבים (כמו גם בליבם של מיעוטים אחרים) אין נפש יהודי הומיה ולא ניתן (וגם לא צריך) לבקש מהם - ובוודאי שלא לכפות עליהם - לפצוח בשיר שאינו מייצג אותם. זהו נתון תשתית במציאות המורכבת של מדינה שהיא גם יהודית וגם דמוקרטית וכל שניתן לבקש מהמיעוט הוא לכבד את מעמד שירת ההמנון, כפי שנהג כבוד השופט סלים ג'ובראן, והרוב מצידו צריך לכבד את המיעוט. ושלא תבינו אותי לא נכון. על אף שההמנון אינו מייצג את כל אזרחי המדינה ולמרות חוסר הנוחות שמילותיו יכול וגורמות למיעוטים השונים, אינני חושב שיש להחליף את ההמנון. כל שאמרתי הוא שבל נשכח שאנו חיים במדינה שהיא גם דמוקרטית, וככזו יש בה מקום גם למיעוטים שווי זכויות וטוב היו עושים המלעיזים למיניהם אם היו נוהגים כמנהג ג'ובראן וסוכרים את פיהם. אני באופן אישי מעדיף ומעריך אדם שותק על פני אדם צבוע.

שלכם

אבי חימי

Himi_law@netvision.net.il

תאריך: 08/03/2012
גיליון: 827
עמוד: 4
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il