10/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
מי מעכב את בניית בית הכנסת?
מאת: יהורם אלוני
תושבי גבעת טל הממתינים זמן רב לבנייתו של בית הכנסת המשולב העתיד להיבנות בשכונה שואלים ''מי מעכב את בנייתו של בית הכנסת''?
תושבי שכונת גבעת טל הממתינים זמן רב לבנייתו של בית הכנסת המשולב העתיד לקום סמוך למרכז המסחרי, שואלים השבוע "מי מעכב את בנייתו של בית הכנסת"?
בכנס תושבים שהתקיים השבוע באחד מבתי התושבים, העלו המשתתפים טענות קשות כלפי הגורמים המקצועיים בעירייה. לטענתם "עיכוב בניית בתי הכנסת בשכונה מהווה תעודת עניות לראש העין". לדבריהם "הנושא מתעכב הרבה זמן ולא נאה ולא יאה לעיר שמכבדת את עצמה לעכב את בניית בית הכנסת שנים רבות". 
כזכור, לפני מספר שנים אישרה העירייה במליאת המועצה בניית קומפלקס של שלושה בתי כנסת במתחם הסמוך למרכז המסחרי בגבעת טל במטרה שישרתו שלוש עדות שונות: אשכנזים, ספרדים ותימנים במקום אלה הנמצאים כיום במקלטים או במבנים ארעיים. התוכנית אושרה בוועדה המקומית והמחוזית וזאת למרות התנגדותם של חלק מהתושבים שהתנגדו בטענה כי "מדובר בשכונה חילונית, המבנה יפר את אופי הבנייה בשכונה ובית הכנסת יצור רעש שיפריע לבתים הסמוכים". עברה כמעט כשנה ולטענת התושבים אין כל חדש. התושבים נשמעו השבוע כעוסים, "מאז הקמתה של השכונה לפני כ- 18 שנה אנחנו מתפללים במקלטים או במבנים ארעיים. זו בושה וחרפה שבונים כאן עיר שלמה ולא מצליחים אפילו לזרז את הליך בנייתו של בית הכנסת לטובת תושבי השכונה. פנינו מספר פעמים וכל פעם אומרים לנו כי הנושא בטיפול. עד מתי?"
מהעירייה נמסר בתגובה: " העירייה פועלת ללא הרף לקידום בניית בית הכנסת בגבעת טל במטרה לפנות בתי כנסת מאולתרים הפועלים במקלטים בגבעת טל, במגמה להקים בית כנסת מסודר, הולם וראוי עבור המתפללים. ראש העיר אף נפגש עם רות יוסף, מנהלת מחוז מרכז, ודרש ממנה לזרז את ההליכים בנושא זה.
בעקבות פניית ראש העיר שוחררה ההחלטה של ועדת ההתנגדויות שדחתה בעיקרה את טענות המתנגדים ונתנה תוקף לתכנית בית הכנסת בכפוף להשלמת תיקונים אחרונים של התשריטים, ותכנון הגנות אקוסטיות למניעת הפרעה לסביבה.
העיכובים נבעו מהתנגדות חלק מהתושבים הגרים בשכונה, החוששים שפעילות בית הכנסת תפריע לאורח חייהם."
תאריך: 15/03/2012
גיליון: 828
עמוד: 18
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il