23/08/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 32 תוצאות התואמות את החיפוש
מחסן בית משותף הוא חלק מהדירה
מאת: איתי חבר-עורך דין
אחד הנימוקים הנפוצים לדחיית תביעת ביטוח הוא שהנזק אינו מכוסה בפוליסה. לפעמים החברות משתמשות בו בלי לקרוא בכלל את הפוליסה.

הציבור נוטה לחשוב כי חברות הביטוח מכירות את הפוליסות שהן מנפיקות על בוריין. אנו הציבור נוטים להאמין כי לפני שחברת הביטוח דוחה תביעה נגדה בטענה הנפוצה כי הפוליסה שעליה חתמנו אינו מכסה את המקרה מישהו בחברת הביטוח לפחות הציץ בפוליסה. ואולם שני פסקי דין שניתנו באחרונה מעמידים את ההנחה הזו בספק.

בפסק הדין הראשון נדונה תביעתו של עמיר חן נגד חברת הביטוח הפניקס. אופניו של חן נגנבו ממחסן הבית המשותף שבו הוא מתגורר - לכן תבע מהפניקס את שווי האופניים לפי פוליסה לביטוח דירה, שאותה רכש זה מכבר מהפניקס.

הפוליסה שלנו, טענה הפניקס בבית המשפט, מכסה גנביה מהדירה בלבד ולא ממחסן הבית המשותף. לטענת החברה, המחסן אינו חלק מהדירה המבוטחת והפוליסה אינה חלה עליו כלל. שופטת ביהמ"ש לתביעות קטנות בתל - אביב שקלה בכובד ראש את טענת הפניקס והטריחה עצמה לעיין בפוליסת הביטוח. לנגד עיני השופטת נגלתה הגדרת דירה בפוליסת ביטוח, הקובעת באופן מפורש כי דירה בבית משותף כוללת "את חלקו של המבוטח ברכוש המשותף של הבית המשותף". מכאן קצרה הדרך לקבוע כי מחסן הבית המשותף, שבו יש למבוטח חלק, אכן נכלל בדירה המבוטחת.

בניגוד לטענת הפניקס, קבעה אפוא השופטת, קיים כיסוי ביטוחי על פי הפוליסה והיא חייבה את הפניקס לשלם לעמיר את שווי האופניים בסך 3,195 שקל, בניכוי ההשתתפות העצמית ובתוספת 1,000 שקל הוצאות משפט.

במקרה השני נדונה תביעתו של משה חיים ונטורה נגד חברת הביטוח הראל. בביתו של ונטורה נתגלתה דליפת גז. הוא תבע מהראל את עלות החלפתה של צנרת הגז. הפוליסה שלנו טענה הראל, אינה כוללת כיסוי בגין דליפת גז. יש בפוליסה כיסוי אך ורק לדליפת מים, או סולר.

שופט ביהמ"ש לתביעות קטנות בירושלים גילה, כי הפוליסה דווקא כן מכסה את המקרה ובפירוש נכתב בה: "הפוליסה מורחבת לכסות אובדן או נזק שנגרמו כתוצאה מהימלטות או דליפה של מים, נפט, סולר או כל נוזל אחר".

עינינו הרואות קבע השופט, כי הפוליסה מכסה במפורש לא רק דליפת מים, נפט או סולר אלא גם "כל נוזל אחר". הגז כידוע הוסיף השופט, מובל ונאגר כנוזל ולפיכך הנזק שנגרם עקב דליפת הגז מכוסה בפוליסה, השופט חייב את הראל לשלם כל החלפת צנרת הגז 2,330 שקל, בתוספת הוצאות משפט בסך 500 שקל.

*מתוך דה מרקר/כסף, יום א' 10 באוקטובר 2010, ב' בחשון תשע"א, מאת: עוה"ד עוד יחיאל.

תאריך: 02/12/2010
גיליון: 763
עמוד: 46
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il