11/09/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 173 תוצאות התואמות את החיפוש
''המלאכים בלבן'' במרכז יום לקשיש
מאת: יהורם אלוני
כשחיוך על פניהם ובסבר פנים יפות פועלים אותם ''המלאכים בלבן'' במסירות, באהבה ובשמחה למען עשרות הקשישים והקשישות כדי שהם יקבלו את הטיפול הכי טוב שיש.
כל מי שמגיע למרכז יום לקשיש בראש העין ברחוב שבזי לא יכול שלא להזיל דמעה והתרגשות מהשמחה שיש על פניהם של הקשישים והקשישות. המרכז שנוסד בתחילת שנות ה- 90', מנוהל ע"י העמותה למען הקשיש בראש העין והוא מהווה מסגרת טיפולית חברתית לקשישי וקשישות ראש העין. מטרת המרכז היא לשפר את איכות חייו של הקשיש ולאפשר לו להישאר בביתו ובקהילה תוך כדי ניהול חיים עצמאיים. המרכז מיועד לאנשים קשישים הזקוקים לעזרה כדי לשמור על תפקודים קיימים עקב בעיה פיזית.
בסיור שערכנו השבוע במרכז יום לקשיש ראינו "מלאכים בלבן" המטפלים במסירות בעשרות קשישים וקשישות כאילו הם האבא והאימא שלהם. ממש כך. כשחיוך על פניהם ובסבר פנים יפות, פועלים אותם "המלאכים" במסירות, באהבה ובשמחה כדי שאותו קשיש או קשישה יקבל את הטיפול הכי טוב שיש. במרכז פועלת גם יחידה לקשישים עם ירידה בזיכרון וכאן מושם הדגש על הפעלה בקבוצות קטנות ובטיפול פרטני. כמו כן פועל במרכז יום לקשיש צוות מקצועי המיומן בעבודה עם קשישים והנותן מענה אישי לצרכי הקשיש וייעוץ והדרכה לבני המשפחה כגון עובדת סוציאלית, אחות מוסמכת, פיזיותרפיסט ומרפאה בעיסוק. המרכז מספק תחת קורת גג אחת את מירב השירותים: שירותים מקצועיים: פיזיותרפיה מניעתית, התעמלות משמרת, אחות גריאטרית לטיפול מניעתי, ריפוי בעיסוק ושרות סוציאלי, שירותים אישיים: הסעות הלוך ושוב, ארוחות בוקר וצהרים, ארוחות ביניים, רחצה, מספרה, פדיקור, טיפול אישי, ארומתרפיה, ארוחות בקהילה ושרותי כביסה, מגוון פעילויות חברתיות: הרצאות, פרשת שבוע, סרטים, פנאי ותעסוקה, אמנות משקמת, חוג קרמיקה, גינה טיפולית, משחקי חברה, טיולים, ימי הולדת, מסיבות חג וראש חודש, מוסיקה, הפעלת מחשב, בישול ואפיה.
לפני 3 שנים העניקה האגודה לתכנון ולפיתוח שירותים למען הזקן בישראל את פרס גליקמן לאיכות ומצוינות בכנס הארצי של העמותות למען הזקן לצוות מרכז יום לקשיש על פעילות בינדורית "במעגלי היהדות" עם תלמידי בית הספר "אוהל שלום" כאשר מטרת הפרויקט היה קירוב לבבות בין הדורות, העלאת זיכרונות ושיפור הדימוי העצמי של הקשיש. היום יותר מתמיד ניתן לומר כי מרכז יום לקשיש בראש העין הוא מקום מכובד, מקום שנעים להיות בו, מקום שיש בו איכות חיים טובה, כל זאת הודות למראה המקום ולצוות העובדים המיומן והמסור. חשוב לציין כי בתחילת שנת 1999 הורחב המרכז על מנת לאפשר אכלוס של קשישים וקשישות.
מנהלת המרכז יום לקשיש חגית אהרוני מסרה לנו כי הנהלת מרכז יום לקשיש לא שוקדים על השמרים ומידי יום יוצאים בתוכניות חדשות למען הקשישים והקשישות כדי שירווח להם מבחינה פיזית ומבחינה חברתית ונפשית. אהרוני לא שוכחת לפרגן לצוות המקצועי העושה עבודת קודש מידי יום למען אוכלוסיה חשובה זו דור המייסדים של ראש העין. היו ברוכים.
תאריך: 29/03/2012
גיליון: 830
עמוד: 6
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il