15/09/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 228 תוצאות התואמות את החיפוש
איך לצאת מעבדות לחרות ?
מאת: אורן מזרחי-אנגלו סכסון
בחודשים האחרונים אני מקבל מספר שאלות במייל ורציתי לשתף אתכם הקוראים במספר שאלות (כמובן בעילום שם) ותשובה אחת שאני עונה לכל אותם שאלות .
שאלה- אני כבן 40 נשוי ואב ל-2. עובד כשכיר בניהול פרויקטים לבנייה. הבוסים מאוד מרוצים מעבודתי ואני חוסך להם סכומים מאוד גבוהים כתוצאה מחשיבה יצירתית שלי. רציתי לשאול האם כדאי להיות עצמאי בתחום ? האם יש בזה פרנסה ? אני פשוט מפחד לעזוב את אזור הנוחות ולהתחיל לחפש לקוחות, ואם לא אצליח ?
שאלה- אני בחור בן 25,הוריי נפטרו בתאונה לפני 10 שנים ונשארתי עם שני אחיי. קיבלתי סכום רב כירושה ואיני יודע מה לעשות איתו, אני מפחד להפסיד את הכסף. האם יש לך רעיון איך ניתן להשקיע אותו בתבונה ?
שאלה- אני גרושה מזה מספר שנים עם 3 ילדים וגרה בשכירות. מאז הגירושין יוצא שאני עוברת כל שנה דירה וזה מאוד מבלבל את הילדים. יש לציין שאני מרוויחה טוב מאוד ואין לי בעיה לקבל משכנתא ,אבל אני מפחדת להתחייב שכל האחריות נופלת עליי, מה עושים ?
שאלה- אני כבת 30 עובדת בעבודות מזדמנות שלא מתאימות לכישורים שלי ,ראיתי שפרסמתם מודעה שדרושה יועצת נדל"ן ,חשבתי שזה יכול מאוד להתאים לאופי וליכולות שלי ,אבל אני מפחדת שאם לא אעשה עסקאות לא ארוויח גם את המעט שאני מרוויחה היום, האם תוכל לתת לי משכורת קבועה ללא קשר למספר עסקאות ?
תשובה – יציאה ממצרים היא בעצם יציאה מעבדות לחרות ושאלת המיליון דולר למה אנחנו היום חוגגים חג כ"כ ארוך בגלל משהו שקרה מלפני אלפי שנים ??? והתשובה היא שאנחנו חוגגים היום את החג כי אנחנו ,בתקופת האביב והקיץ, מתחילים לצאת מ"שנת החורף" שלנו ובעצם כמטפורה, אנו משילים מעלינו את הקיבעון וההרגלים שלא משרתים אותנו /עוצרים אותנו ,ואת הפחדים שמשתקים אותנו ובעצם יוצאים פיזית ורוחנית מעבדות לחרות .
חג פסח הוא החג הכי עכשווי והכי מתאים להרגשות שלנו מבפנים . לא סתם רוב מעברי הדירות מתרחשות בין פסח לבין תשעה באב . אז תשובתי לכל השאלות האלו היא – תמשיכו לפחד אבל תשנו את הפחד לפחד מדרבן ולא פחד משתק ,פחד חיובי שיאותת לכם לא לעשות שטויות ולבנות את ההחלטות שלכם מדורגות ושקולות ,להוסיף יידע ע"מ להוריד אי וודאות בתהליך . להעיז תוך כדי שאתם שמים נקודות מבחן לדעת אם אתם בכיוון הנכון ,לקבל את הייעוץ הנכון שמותאם לכם .אבל לא להישאר במקום שרע לכם בו במשך הרבה שנים כי זה מפחיד אתכם לשנות ,חיינו קצרים וצריך להפוך להיות שחקנים ולא כאלה שיושבים ביציע ורק מעבירים ביקורת על אחרים ,זה הדבר הכי מספק בעולם ואני מאחל לכם שתגשימו אותו .

חג פסח כשר ושמח ,שנזכה לפעול לעשות וליהנות מהתהליך

אורן מזרחי

תאריך: 05/04/2012
גיליון: 831
עמוד: 57
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il