11/09/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 173 תוצאות התואמות את החיפוש
''רמת שירותי הדת משתבחת ועולה''
מאת: יהורם אלוני
הרה''ג דוד עוזני, רב קהילה בראש העין בראיון חגיגי לכבוד חג הפסח.
אחד הרבנים החשובים שהעיר ראש העין התברכה בהם הוא הרב דוד עוזני שליט"א המכהן כרב קהילה ורב בית הכנסת "יריעות שלמה" בשכונת "מצפה אפק". הרב דוד עוזני שליט"א מכהן כיום כמוהל, שוחט וכראש כולל "חסד לאברהם". את בניו הוא מחנך במוסדות החרדים בעיר והוא מעורה היטב בחיי הקהילה. את זמנו הוא מחלק במסירת שיעורי תורה לנוער ולמבוגרים והטלפון שלו זמין לשאלות התושבים בענייני הלכה. מבחינתו "הוא רואה בזה שליחות גדולה ותרומה ייחודית לקהילה".  לרגל חג הפסח הקרב ובא, ניאות הרב שליט"א להתפנות מעבודות הרבות של חג הפסח ולהקדיש למערכת "אינדקס אובייקטיבי' זמן כדי להשיב למספר שאלות הנוגעות לציבור הדתי והחרדי בעיר.
כרב קהילה בעיר, איך אתה רואה את חיי הדת בעיר ?
תשובה: "כיהודי שומר תורה ומצוות וכמשפחה תורנית הגדלה בעיר, אני חושב שחיי הדת בראש העין במצב מצוין. יש כוללים, יש מאות בתי כנסת מלאים בשיעורי תורה ומערך ההתנדבות מלא עד אפס מקום באלפי מתנדבים בפרט בימים האלה. מוסדות הדת בראש העין הן למכביר וראש העין יכולה להיות גאה במה שנתברכה. כיהודים שומרי תורה ומצוות וכמשפחה תורנית, אנו שמחים לגור בראש העין, עיר שיסודותיה נוצקו ע"י אבותינו הקדושים ואשר ספגו אבניה את דמעותיהם וכוננוה בתפילותיהם. כל מי שמסייר היום בתלמוד תורה "בעקבי הצאן", בבתי הספר "יסודי התורה" "בית יעקב" ורואה את מאות התלמידים רואה בחוש עין בעין את המשב הרוחני שיש בעיר ראש העין, כך שחיי הדת בעיר ראש העין הוא מצוין".
 
איך היית מגדיר את ראש העין: חילונית, מסורתית או אולי דתית?
תשובה: "העיר ראש העין כוללת בתוכה את כל האוכלוסייה הקיימת בכל עיר ועיר גם דתיים גם חילוניים וגם חרדים. הייחוד שיש בראש העין מה שאין בערים אחרות הוא "הביחד" של דתיים או חרדים לצד חילונים או מסורתיים. אפשר לראות זאת גם בשעת שמחה ולצערי, גם בשעת יגון. כולם בכפיפה אחת מטים שכם איש לרעהו ומסייעים והכול למען הזולת. לשמחתי, אין לראש העין הגדרה מסוימת אולם ניתן להצביע על ראש העין הותיקה כעיר מסורתית אשר רובה מורכבת מאנשים חרדים, דתיים וגם חילונים".
 
שאלה: "לאחרונה ישנה תרעומת מצד הציבור הדתי על הצבת פסלים בכיכר הרש"ש. מה דעתך בנושא?
תשובה: " אני הייתי מתקן את השאלה ולא מקטלג אותה לציבור הדתי בלבד. ממה שאני יודע רבה התרעומת בשכונה מהצבת הפסלים ולאו דווקא מהציבור הדתי. הצבת פסלים בשכונה שבה עשרות בתי כנסת המלאים בספרי תורה ובמרכזה של צומת הקרויה ע"ש הרש"ש הקדוש זו התרסה גלויה על היקר והקדוש לכל מי שרגלי אבותיו הקימו את העיר ראש העין וחוסר רגישות בתושבים המאכלסים אותה וזאת אני אומר לך כאחד שנמצא בשכונה הזו מידי יום. נכון שהעירייה רצתה להסדיר את הצומת מאחר והיו במקום מספר תאונות דרכים אבל עם כל זאת היה אפשר לקשט את הצומת עם מוצג אחר כדוגמת שאר הכיכרות בעיר".
 
האם הציבור הדתי בעיר יכול להיות שבע רצון משירותי הדת בעיר?
תשובה: "בהחלט! כפי שאנו חשים רמת שירותי הדת בעיר משתבחת ועולה. יש לנו את המרא דאתרא הרה"ג עזריה בסיס שליט"א בעל שיעור קומה שאפשר להתייעץ איתו בכל הנושאים העומדים על הפרק. דלתו ואוזנו קשובים לרחשי הציבור ורבים מבני הקהילה בעיר ומחוצה לה נהנים מאורו. המועצה הדתית מתנהלת בצורה מעוררת כבוד, מערכת הכשרות בעיר היא מהטובות בארץ אשר משקיעה רבות כדי שמערך הכשרות יתנהל בצורה טובה, מערך המקוואות הולך ומשתבח הכולל גם את המקווה החדש בשכונת נווה אפק, המחלקה לתרבות תורנית בעיר שעושה חיל למען האדרת תורה וזאת מלבד אלפי המתנדבים בראש העין שפועלים מידי יום למען הקהילה בראש העין. אין ספק שהציבור הדתי בראש העין יכול להיות שבע רצון משירותי הדת בעיר".
 
בתמונה: הרב עוזני שליט"א
תאריך: 05/04/2012
גיליון: 831
עמוד: 6
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il