09/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
ראש העין מתכננת להרחיב את שטחה על חשבון כפר קאסם
מאת: אייל פיליפסבורן
ראש העין עתידה להכפיל את אוכלוסייתה בעשרים השנים הקרובות ובמקביל, להרחיב את פארק סיבל ואיזורי תעשייה ומסחר נוספים. אחד הפתרונות לאתגרים אלו הוא הקמת השכונה החדשה במזרח העיר.
פתרון אחר הוא סיפוח שטחים- חלקם של כפר קאסם. הבקשה לסיפוח התבססה על הסכם משנת 2005 בין משה סיני ובין ראש עיריית כפר קאסם דאז, סאמי עיסא אלא שהסכם זה לא נחתם ע"י שר הפנים ועלו טענות לגבי חוקיותו. עוד בסוף שנת 2008, הגישה עיריית ראש העין בקשה לספח שטח המשויך לכפר קאסם ומצוי בצפון העיר (ליד בית העלמין) וכן שטח ללא שיפוט הנמצא מדרום לראש העין. שני השטחים עומדים על מעל לאלף דונם. ראש העין מצידה, עתידה להעביר לתחום השיפוט של כפר קאסם שטח של כ-700 דונם הממוקם סמוך לפארק סיבל.
הליך האישור עבר חוות דעת של עופר גרידינגר, מתכנן מחוז מרכז אשר המליץ על ביצוע החלפת השטחים אלא שכאן מסכת התלאות טרם הסתיימה. בשבע (!) ישיבות של הועדה לתכנון גבולות, הציגו שני הצדדים את השגותיהם לגבי התכנית. בישיבה האחרונה שנערכה מטעם ועדה זו ב-18/4/2010, ציין נאדר צרצור, ראש עיריית כפר קאסם "אנחנו לא רוצים להגיד שאנחנו דבקים בו (בהסכם-א"פ) אבל זה הסכם שאנחנו יכולים לחיות בו". צרצור הוסיף כי עדיין ישנה בעייה עם שני דונמים העתידים לעבור לשטח השיפוט של ראש העין למרות שיש שם קוי סניקה, מאסף ומספר בתים. גורמים בוועדה טענו כי יש לבצע סיור בשטח הרלבנטי ולא לאשר אוטומטית את ההסכם ללא בדיקה משום שהם אינם "חותמות גומי".
כמו כן, בישיבה עלתה שאלה על מסעדה הפועלת באופן לא חוקי וממוקמת בין קו הגבול לראש העין ו-כפר קאסם. נכון לסגירת הגיליון, טרם נתקבלה תשובה אם המסעדה נסגרה.
מעיריית ראש העין נמסר בתגובה:" ועדת חקירה לתיקון גבולות שיפוט בראשותו של מר בנימין כהן הגישה המלצותיה לשר הפנים. עברו כשנתיים מאז. ההמלצות כללו החלפת שטחים. השר לא חתם עד עצם היום הזה. יש מסעדה והיא עדיין בתחום שיפוט כפר קאסם, כאשר היא אמורה לעבור לתחום השיפוט של ראש העין. יצוין כי גם הכבישים המובילים לאזורי התעשייה עדיין בשליטת כפר קאסם ומאחר והשר לא חתם הם טרם הועברו לשליטת ראש העין. מנגד אם שר הפנים לא יחתום על ההסכם עלול להיווצר מצב בו בשטח השיפוט של ראש העין מצפון לכביש 5 יוקמו שכונות מגורים של כפר קאסם ואנו נצטרך לבצע את עבודות הפיתוח ולהעניק שירותים לתושבי הכפר. "
תאריך: 05/04/2012
גיליון: 831
עמוד: 10
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il