26/08/2014
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 97 תוצאות התואמות את החיפוש
מוקירים תודה לנופלים
מאת: אבי חימי- עו''ד
עוד יום זיכרון בפתח, כזה שמזכיר לנו את מה ואת מי שאסור לשכוח. שמדינת ישראל לא ניתנה לנו על מגש של כסף ושאת קיומה והמשך עצמאותה אנו חבים לכל אותם מאות רבות של הרוגי מלכות שנפלו בשם ולמען המדינה.
מילותיו של נתן אלתרמן, ממש בתחילתה של מלחמת העצמאות ועוד לפני ההכרזה על הקמת מדינה - "אז תשאל האומה, שטופת דמע וקסם, ואמרה: מי אתם? והשניים שוקטים, יענו לה: אנחנו מגש הכסף שעליו לך ניתנה מדינת היהודים, כך ויאמרו ונפלו לרגלה עוטפי צל, והשאר יסופר בתולדות ישראל" - לא נכתבו כנבואת זעם, אלא כנבואה של תקווה, כזו המכירה בעוצמתה של הקרבה כאבן יסוד הכרחית לבניית המדינה.
מאז ידענו עוד שש מלחמות, שתי אינתיפאדות ועימותים צבאיים למכביר שגבו, גובים ולצערנו עוד יגבו, מחיר אישי ולאומי כבד. "ואיך עומדים בטקס זיכרון? זקופים או כפופים מתוחים כאוהל או ברישול של אבל, ראש מושפל כאשמים או ראש מורם בהפגנה נגד המוות, עיניים פעורות וקפואות כעיני המתים או עיניים עצומות, לראות כוכבים בפנים, ומה השעה הטובה לזכור? בצהרי היום כשהצל חבוי מתחת רגלינו, או בין הערביים כשהצל מתארך כגעגועים שאין להם ראשית ולא תכלית, כמו אלוהים?", שאל יהודה עמיחי, בשירו.
ואני עונה, שאת השכול האישי אי אפשר שלא לקבל ביגון ודמעות ובכל יום זיכרון אני מבכה על מותם של חבריי שחירפו נפשם וקיפדו חייהם. אבל את השכול הלאומי, זה שכרוך בעצמאותנו, עלינו לקבל בראש מורם ולהוקיר תודה לכל אותם נופלים רבים, ללמוד וללמד את מורשתם ואת נכונותם להקריב עצמם, איש איש עולם ומלואו, למען המשך קיומנו במדינת ישראל.
הלוואי ויבואו ימים בהם נזכור רק את נופלי העבר, הלוואי ויבואו ימים בהם עצמאותנו תהיה מובנת מאליה, הלוואי ויבואו ימים של שגשוג ופריחה גם ללא הקרבה, אבל עד שימים אלה יגיעו צריך לזכור את הנופלים לא רק בשם הוקרת התודה שאנו חבים להם, אלא גם בשם הערכים שהם מייצגים, ערכים שבלעדיהם לא הייתה לנו מדינה ושאם יישכחו, לא תהיה לנו מדינה.
 
שלכם
אבי חימי
Himi_law@netvision.net.il
תאריך: 19/04/2012
גיליון: 832
עמוד: 4
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס וסקרים
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדובר
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il