09/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
מצילים חיים
מאת: יהורם אלוני
עמרי אלבין, תושב העיר כבן 19 לא שיער לעצמו שתרומת דם פשוטה שעשה לפני כשנה, תציל בסופו של דבר חיים של חולה סרטן וזאת לאחר שהתברר לו בחודש שעבר כי ישנה התאמה מלאה של מוח עצם בינו ובין חולה לוקמיה ובכך הצליח להציל חיים.
"הכול החל לפני כשנה, בחודש דצמבר 2010, כאשר הגעתי לבקו"ם כדי להתגייס לצבא ושם הציעו לי לתרום דם על מנת להיכנס למאגר תרומות מוח עצם שעורך ארגון "עזר מציון" מדי שנה בשנה. לאחר שתרמתי, אני מצפה מדי יום לטלפון מהארגון "עזר מציון" שיבשר לי שישנה התאמה ביני ובין חולה ותהיה לי הזכות להציל חיים של חולה. בחודש שעבר ובהפתעה, קיבלתי את השיחה הזו וסיפרו לי שאכן ישנה התאמה מלאה ביני ובין חולה לוקמיה שאני לא מכיר" מספר עמרי בהתרגשות "אני עדיין לא מצליח לעכל את זה. לא מצליח לקלוט שאני בחור בן 19, אדם ככל האדם, מצליח להציל חיים של בן אדם חולה שאולי כבר התייאש מלחיות, שהמלחמה במחלה הזו מאסה עליו כבר. עכשיו עם ההתאמה, נודע לו שיש סיכוי גבוה לנצח את המחלה". עמרי מספר כי נודע לו כי בשבועיים האחרונים אותו חולה עבר הקרנות בגופו כדי להשמיד את כל התאים הסרטניים ובתמורה לכך, הוא יקבל את התאים החדשים של עמרי במתנה. במהלך ארבעת הימים האחרונים היה צריך עמרי לקבל שתי זריקות רצופות בכל יום שבכל מזרק יש חומר שמגביר את קצב ייצור כדוריות הדם וזאת על מנת להיות מוכן לתרומה שתימשך שש שעות, כאשר מכונה שלצידו תסנן את תאי מח עצם מהדם שלו ותחזיר לגופו את הדם המסונן (תאי מח העצם בגופנו מתחדשים במהירות תוך יממה!). לאחר מכן, מח העצם יגיע לאותו חולה שבליבו יש תקווה לחיות.
"את החולה אזכה לפגוש רק בעוד שנתיים" אומר עמרי "אולי כשהוא כבר בריא לחלוטין". עמרי פונה לתושבי ראש העין ולאזרחי מדינת ישראל "להירתם למשימה לאומית חשובה זו, להקדיש מזמנכם ומדמכם, ולהיכנס למאגר מח העצם ע"י נתינת דם. כל אחד ואחד מכם יכול להיות תורם פוטנציאלי, ואולי יהיה זה שיעניק חיים במתנה לאדם אחר" לפרטים על אזור התרמה קרוב לביתכם אנא פנו ל"עזר מציון" בטלפון 03-9277777.
 
בתמונה: עומרי אלבין
תאריך: 19/04/2012
גיליון: 832
עמוד: 20
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il