09/10/2013
אודותינו מהדורת השבוע מהדורות קודמות חיפוש בארכיון דפי אינדקס תושבים מגיבים צור קשר
תוצאות חיפוש
נמצאו 1223 תוצאות התואמות את החיפוש
צו פינוי לעמותת מורשת תימן
מאת: יהורם אלוני
שופטת בית המשפט 'השלום' בפתח תקווה אושרת רוטקופף הוציאה השבוע צו פינוי לעמותת 'מורשת תימן' בניהולו של יו''ר העמותה נפתלי שמחי.
זאת לאחר שהתרשמה כי שני הצדדים, קרי: עיריית ראש העין והעמותה למורשת תימן, אינם מגיעים לפשרה בנושא. השופטת ביקשה מספר פעמים במהלך הדיונים שהתקיימו משתי הצדדים להגיע לפשרה באשר לעתידו של המבנה ולאחר שהתברר לה כי הצדדים לא מוכנים לפשרה קיבלה החלטה שעל העמותה למורשת תימן לפנות את המבנה עד לתחילת חודש מאי 2012.
ההחלטה התקבלה השבוע לאחר דיון משפטי שהתנהל מספר ימים לפני חג הפסח בבית המשפט 'השלום' בפתח תקווה בין נציגי העירייה ובין נציגי העמותה למורשת יהדות תימן. בדיון נכחו ראש העירייה משה סיני, גזבר העירייה רחבעם חיים והיועצת המשפטית פרומה פורת ונציגי העמותה נפתלי שמחי וניסים מנצורה. לאחר שהשופטת שמעה את ראש העירייה משה סיני ואת נציג העמותה נפתלי שמחי, התברר לה שאין מנוס אלא לקבל החלטה ולפיה על העמותה לפנות את המבנה עד לתחילת חודש מאי.
גורמים בעמותה מסרו לנו כי בכוונתם להגיש ערעור על פסק הדין שכן לטענתם "בית המשפט התעלם מכל הראיות שהצגנו בפניו". במידה והערעור יידחה מתכוונים בעמותה להגיש בקשה לדחות את הפינוי למספר חודשים על מנת למצוא מקום חילופי לאוסף המיצגים הנמצאים במבנה. גורמים המעורבים בפרשה מסרו לנו כי הדיונים המשפטיים שהתנהלו בין העירייה ובין העמותה למורשת יהדות תימן הסבו נזק רב לתדמיתה של העיר ראש העין ובעיקר, עלו כסף רב.
נפתלי שמחי אמר השבוע ל'אינדקס אוביקטיבי' "אנו שמחים שיש מודעות לנושא של בית מורשת יהדות תימן והביאה אותו להצלחה והעירייה רוצה לגמד את בית המורשת והמוזיאון ובעקבות פסק הדין אנחנו נפנה לבית משפט מחוזי לעיכוב הליכים וערעור על פסק הדין".
משה בן טובים חבר המועצה ויו"ר ועדת ההיגוי למורשת תימן מסר לנו בתגובה: "אין כאן מנצחים או מפסידים. אנחנו נשתף פעולה עם העמותה ורואים בהם שותפים מלאים בהמשך. בית המורשת ימנף את העיר לעיר תיירותית מהארץ ומהעולם ויהווה מרכז חינוכי ולימודי לבני הנוער שילמדו על מורשת תימן המפוארת".
תאריך: 19/04/2012
גיליון: 832
עמוד: 18
חדשות ראש העין
תשחץ
לוח אינדקס
חדשות השומרון
סודוקו
נדל''ן
הכתבה המרכזית
אסטרולוגיה
במחשבה שנייה
לא קונבנציונאלי
מדור משפטי
חגים ומועדי ישראל
חינוך ותרבות
מדור חקירות
חדשות בארץ
ספורט
מחשבים
טוקבקינדקס
פלילי
רפואת שיניים
משולחן הדוברת
סיבוב בעיר
צרכנות
שונות

  הדפסהדפס

 
אינדקס אובייקטיבי רח' שבזי 26 ראש העין, 48622   טל:03-9022299, 0544-318001 פקס: 03-9022298
אודותינו | מהדורת השבוע | מהדורות קודמות | חיפוש בארכיון | תושבים מגיבים | תקנון | מפת האתר
Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים עיצוב אתר - קצנשטיין גילי , נטלי חדד ארמי כל הזכויות שמורות © www.index-r.co.il